На прощанье с Катей Гандзюк

Валентина Самар, Центр журналистских расследований

У когось прочитала вчора: треба, щоб суд у справі замаху на Катерину проходив у Києві, тут, мовляв, і контроль, і ЗМІ, і суди інші. Ви нічого не зрозуміли. Це нам усім, і журналістам - у першу чергу, треба їхати у Херсон і область. 

Щоб побачити, з ким і проти чого там боряться місцеві активісти, проти чого виступала Катерина. 

Побачити гібридні наслідки «миротворчої» політики нинішньої центральної влади - на благодатній землі Херсонщини вони вродили нівроку. Усі колишні грошові лантухи і цінні кадри партії регіонів, включно із зашквареними сепаратистами, корумповані силовики, що їх обслуговували до Майдану і продовжують зараз - вони не тільки зберегли свої статки і місце під сонцем, вони їх примножили.

Я думала, що після наших багаточисельних розслідувань земельної корупції у Криму і на ПБК зокрема, мене уже нічим здивувати. Але те, що відбувається у Херсонській області, те нахабство, з яким чиновники і депутати нарізають собі земельку, будують маєтки за 50 метрів від урізу моря, а потім кидають із бюджету 85 млн на дорогу вздовж своєї колонії у селі, де доріг взагалі немає, - таки вражає. 

Як і те, що свій вплив на політичну ситуацію в області зберігають біглі сепаратисти. І те, як розправляються з незгодними і цькують незалежних журналістів. Як у одному клубку звиваються браконьєри і ті, хто з ними мав би боротись, підпалювачі лісів і лісники з власними пилорамами, правоохоронці і латифундисти-сепаратисти.... 
І увесь цей жах - на кордоні з окупованим Кримом, і це регіон, що кишить агентами російських спецслужб.

Не пишіть тужливих постів про Катю, колеги.

Їдьте на Херсонщину. 

Зробіть бодай по одному розслідуванню з тем, про які вона писала. 

Ці тварюки не повинні жити спокійно від того, що вона пішла.  То буде найкращим свідченням того, що ми про неї пам"ятаємо.

Facebook

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти к верхней панели