Гульнара Бекирова: Геноцид крымских татар очевиден для историков, но неочевиден для суд

Україна визнала депортацію кримськотатарського народу з Криму у 1944 році геноцидом і закликала країни світу дати злочину таку ж оцінку. Росія - правонаступниця СРСР - геноцид не визнає і продовжує насаджувати міфи про народ-зрадник та витісняє корінний народ із окупованого нею Криму.

Гульнара Бекирова, историк, кандидат политических наук Фото: investigator.org.ua

В інтерв’ю Центру журналістських розслідувань історик, кандидат політичних наук Гульнара Бекірова вказала, що розслідування прокуратурою АРК кримінального провадження за фактом геноциду ускладнюється тим, що українське законодавство досі не гармонізоване з міжнародним правом, в якому дається чітка кваліфікація військових злочинів і злочинів проти людяності.

«Настільки складно закручено наше законодавство, що це не так-то просто: те, що очевидно і зрозуміло для нас істориків, те зовсім не зрозуміло, неочевидно для представників судових органів, для прокуратури. Для мене, як історика очевидно, що, принаймі, цілий ряд статей Конвенції про геноцид цілком можна застосувати ось до цієї самої ситуації з кримськими татарами. Навіть постанова Державного комітету оборони від 11 травня 1944 роки вже містить ознаки злочину держави проти цілісного народу – вона називається, як ми знаємо, «Про кримських татар» … Тобто ми бачимо цілеспрямовані зусилля влади по знищенню цілого народу», – сказала Бекірова.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine