Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства

Колишнього очільника Одеської облдержадміністрації та президента Грузії Міхаіла Саакашвілі позбавили українського громадянства.

Про це йдеться в указі президента Петра Порошенка, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на Державну міграційну службу.

Зазначається, що матеріали стосовно Саакашвілі надані Генеральною прокуратурою України, опрацьовані Державною міграційною службою України, направлені на розгляд Комісії з питань громадянства при Президентові України, та у встановленому порядку розглянуті на засіданні Комісії.

«За Конституцією України Президент України приймає рішення про втрату громадянства України на підставі висновків Комісії з питань громадянства», — додають в службі.

Зазначається, що Саакашвілі втратив громадянство на підставі ст. 19 закону України «Про громадянство України». До таких підстав, зокрема, відноситься, «обман, свідоме подання неправдивих відомостей або фальшивих документів».

Українське громадянство Саакашвілі отримав у травні 2015 року.

У грудні 2015 року Саакашвілі позбавили громадянства Грузії, оскільки він отримав український паспорт.

Дружина Саакашвілі Сандра Рулофс — громадянка Нідерландів. Про те, чи є у Саакашвілі якесь громадянство крім українського, нічого не повідомлялося.

7 листопада 2016 року Саакашвілі заявив про звільнення з поста глави Одеської ОДА через те, що в«томився від постійного обману і корупції», в тому числі з боку влади в Києві, а 9 листопада Кабінет міністрів погодив його звільнення. 9 листопада Порошенко своїм наказом звільнив Саакашвілі з посади голови Одеської обласної державної адміністрації, а також з посади свого позаштатного радника.

Відповідно до закону «Про громадянство України», громадянство припиняється відповідним указом президента України. Датою припинення громадянства є дата видання відповідного указу.

У Грузії проти Саакашвілі порушено кілька кримінальних справ. Його звинувачують в розтраті державних коштів і перевищенні службових повноважень.

Порошенко заявляв, що Україна не має наміру розслідувати діяльність Саакашвілі.

Під час брифінгу в Тбілісі 18 липня Порошенко заявив, що Україна не отримувала від влади Грузії вимог про екстрадицію Міхеїла Саакашвілі.

Наступного дня Мінюст Грузії повідомив, що Грузія двічі просила Україну видати Саакашвілі.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine