З рахунків Януковича і оточення конфісковано $1,7 млрд – Луценко

За час дії закону про спецконфіскаціі, з рахунків екс-президента Віктора Януковича і його оточення конфіскували $1,7 млрд - $1,5 млрд раніше і $200 млн на днях.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко в ефірі ТСН.Тиждень, передає Центр журналістських розслідувань.

Луценко зазначив, що збитки, завдані режимом Януковича Україна, досягають $40 млрд. За його словами, ці кошти повертаються відповідно до закону і рішенням суду.

“Повідомлю дві ключових цифри. Перше – за оцінкою наукової експертизи, офіційно проведеної Академією наук України, збитки, завдані режимом Януковича Українській державі, сягають $40 млрд. Це – один річний бюджет держави … Тому $1,5 млрд, які ми могли в порядку спеціальної конфіскації повернути в державний бюджет, це лише частина з пограбованого організованим злочинним угрупованням Януковича. Ці кошти повертаються відповідно до закону, згідно з рішеннями суду і вони викликають питання тільки у тих, хто раніше працював в відомствах Курченко і Клименко”, – сказав генпрокурор.

Луценко переконаний, що Януковичу не вдасться повернути ці гроші через європейські суди, адже працівники правоохоронних органів діяли в рамках чинного законодавства відповідно до рішень судів.

Раніше повідомлялося, що генпрокуратура почала спецконфіскацію $ 200 млн Януковича. Засоби вилучаються в державному “Укрексімбанку”.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine