САП звинуватила суд у навмисному затягуванні «газової справи» Онищенко

Солом'янський районний суд Києва майже місяць не розглядає клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про проведення спеціального заочного розслідування стосовно депутата Верховної Ради Олександра Онищенка. У зв'язку з цим САП відкликала своє клопотання.

Про це заявили в прес-службі САП, передає Центр журналістських розслідувань.

Прокуратура наголошує, що клопотання про заочний розслідуванні проти депутата було подано до Солом’янського районного суду Києва ще 10 листопада, але за станом на 7 грудня не розглянуто.

“В даний час, незважаючи на вимоги КПК України, закінчився не тільки 10-денний термін розгляду клопотання, а й майже місячний”, – сказано в повідомленні.

САП звинувачує суд в свідомому затягуванні розгляду справи.

“При таких обставинах, враховуючи неможливість суду діяти певним законом шляхом, прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури прийнято рішення про відкликання вищевказаного клопотання з метою його повторного подання до суду”, – підкреслюється в повідомленні.

Крім того, САП повідомляє, що захист Онищенко оскаржила в суді запит України до Іспанії про видачу побіжного депутата.

Суд частково задовольнив цю скаргу адвокатів підозрюваного і визнав незаконним звернення детективів Національного антикорупційного бюро про його видачу.

Як повідомлялося, Іспанія відмовила Україні у видачі Онищенко.

В Україні Онищенко підозрюють в “створенні злочинної організації з метою заволодіння грошовими коштами, отриманими від реалізації природного газу, видобутого в рамках договорів про спільну діяльність з Укргазвидобуванням.

Нагадаємо, 5 липня 2016 року Верховна Рада задовольнила подання ГПУ на притягнення до відповідальності депутата від фракції «Воля народу» Олександра Онищенка, який підозрюється в організації схеми з розкрадання державного газу в великих масштабах: в причетності до зловживань при реалізації газу, видобутого при спільній діяльності з ПАТ «Укргазовидобування». З її допомогою державі було завдано збитків на суму 3 млрд. грн.

8 серпня 2016 року НАБУ оголосило Олександра Онищенка у всеукраїнський розшук і подало документи в Інтерпол для оголошення нардепа в міжнародний розшук.

12 квітня 2017 року НАБУ повідомило про передачу ГПУ для подальшого направлення до Іспанії пакета документів, необхідних для початку процедури екстрадиції в Україну Інеси Кадирової, матері Олександра Онищенка, яка, за версією слідства, є співорганізатором «газової схеми».

У квітні Олександр Онищенко заявив, що одна з країн Євросоюзу надала йому статус політичного біженця.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine