Сім’я Авакова увійшла до бізнесу з виробництва сонячної електроенергії з найвищими в Європі тарифами

Сім’я міністра внутрішніх справ Арсена Авакова увійшла до вигідного бізнесу з виробництва сонячної електроенергії в Херсонській і Одеській областях, адже в Україні тарифи на «зелену енергію» є найвищими в Європі.

Фото: investigator.org.ua

У липні 2017 року нардеп Ігор Котвіцький та дружина глави МВС Інна Авакова зареєстрували ТОВ «Підстепне сонце», яка спеціалізується на виробництві електроенергії, повідомляє видання «Наші гроші» посилаючись на витяг з Єдиного реєстру юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань, передає Центр журналістських розслідувань.

Котвіцький вніс до статутного капіталу фірми 85 млн грн, а Інна Авакова – 35 млн грн. Фірма зареєстрована у м. Миколаїв у Транспортному провулку, 9.

У березні 2018 року ТОВ «Підстепне сонце» придбало земельну ділянку площею 25,4 га на території Підстепненської сільської ради в Олешківському районі Херсонської області.

Раніше заступник голови Херсонської облдержадміністрації Євген Рищук анонсував будівництво в Олешківському районі великої сонячної електростанції потужність 35 МВт.

«Зараз для юридичних осіб, які виробляють сонячну енергію в Україні, створені сприятливі умови. «Зелений» тариф, який діятиме до 2030 року, дозволяє продавати здобуту електрику в мережу за вигідними пільговими розцінками, – найвищими у Європі», – рекламував Рищук цей проект.

Ще одна фірма, ТОВ «Ананьївська сонячна електрична станція» зареєстрована у лютому 2018 року у місті Ананьїв Одеської області. Співвласниками компанії значаться Геннадій Гаєвой та Вадим Томін, які вклали в фірму по 100 тис. грн.

Геннадій Гаєвой є давнім партнером міністра внутрішніх справ Авакова по низці українських та закордонних фірм, досі з міністром та його дружиною є співзасновником благодійного фонду ім. Маріанни Авакової, також Гаєвой та Авакови реєструвалися в сусідніх квартирах у Харкові по вул. Мироносицькій, 22.

Як раніше повідомляли ЗМІ, будівництво електростанції в Ананьєві планували в рамках проекту ТОВ «Дар енерго». Засновником «Дару» є кіпрська фірма «Milidenio holdings ltd», яку заснувала теж кіпрська «Krasolena investment ltd». Бенефіціарним власником «Krasolena», згідно даних бази Pep.org.ua «Центру протидії корупції» є Сергій Клюєв.

Нагадаємо, низка нардепів, що мають стосунок до альтернативної енергетики, внесли законопроект №8449, яким як мінімум до 2020 року закріплюється найвищий «зелений» тариф в Європі на рівні 15 євроцентів за МВт*год, в той час як у більшості країн на континенті ціна не перевищує 8,6 євроцентів. Також пропонується залишити лазівку для збереження високого тарифу для власників крупних станцій.

В цьому секторі енергетики зараз також ведуть значні проекти група Ріната Ахметова та компанія ICU, що обслуговує президента Петра Порошенка.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine