Луценко назвав «прийнятною» контрабанду з РФ запчастин для військової техніки

Генеральний прокурор Юрій Луценко назвав прийнятною контрабанду запчастин для військової техніки, які виробляються тільки в РФ.

Про це він сказав на брифінгу в середу, коментуючи журналістське розслідування про корупцію в «Укроборонпрому», пише Центр журналістських розслідувань.

«Після бездумної розпродажі військової техніки до 2014 року, напевно, всі знають, з’явилася велика складність в ремонті підприємствами оборонпрому. Велика кількість вузлів і агрегатів виготовляються виключно в Російській Федерації і не можуть бути відтворені без багатомільярдних капіталовкладень», – заявив Луценко.

«В останні роки більшість цих запчастин оборонпром отримує від волонтерів та підприємств, які контрабандним шляхом доставляють їх з території РФ. За часів війни для воюючої країни я вважаю це прийнятним. Неприйнятним і навіть аморальним вважаю грубу наживу на цьому», – сказав він.

У зв’язку з цим він заявив, що органи слідства займаються компаніями «Оптімумспецдеталь» і «Ренал», зазначеними в розслідуванні.

Генпрокурор визнав факт того, що ці фірми поставляли в Україну контрабандні запчастини, в тому числі на заводи «Укроборонпрому» і завод «Кузня на Рибальському». При цьому він наполягає, що це були якісні вироби, а не повітря. «Це» залізо «було використано при ремонті військової техніки і успішно показує себе в зоні бойових дій в ході українсько-російської війни», – заявив Луценко.

У той же час генпрокурор розповів, що ці постачальники можуть бути причетні до порушення законодавства, зокрема – до ухилення від сплати податків.

Державна фіскальна служба за завданням прокуратури провела в 2018 році перевірку частини контрагентів «Оптімумспецдеталі». «Встановлено збитки на 22 млн гривень, які не надійшли до бюджету через несплату податків», – повідомив Луценко.


За його словами, правопорушення розслідуються з 2016 року. «Журналістське розслідування з’явилося в той момент, коли ми були на фінішній прямій», – запевняє Луценко.

Генпрокурор обіцяє вручення підозр у даній справі в найближчі час.

 

  • Команда журналістських розслідувань Bihus.Info, опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в «Укроборонопромі», до якої причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема син першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського Ігор, його друг і безнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза з 2016 року продавали українським оборонним підприємствам запчастини для військової техніки з націнкою до 300%. Товар вони завозили з території РФ контрабандним шляхом або ж купували на складах військових частин в Україні. Зокрема як «прокладку» вони використовували підприємство Порошенка «Кузня на Рибальському», через яку провели 70 мільйонів гривень від угоди з Київським бронетанковим заводом.
  • Президент України Петро Порошенко вимагає від правоохоронців проведення термінової перевірки інформації команди журналістських розслідувань Bihus.Info, а також підтримує тимчасове відсторонення від посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олега Гладковського.

    Гладковський просив призупинити свої повноваження першого заступника секретаря РНБО на період розслідування матеріалу про закупівлі в армії.

    Національне антикорупційне бюро почало досудове розслідування після перевірки інформації, про яку йде мова у програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом» про зловживання при проведенні закупівель для української армії.

     
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine