НАБУ затримала групу осіб і співробітницю Офісу президента за підозрою у вимаганні $300 тисяч

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП викрили та затримали за підозрою в одержанні неправомірної вигоди учасників організованої злочинної групи, серед яких співробітниця Офісу президента України. Особи затримані відповідно до ст. 208 КПК України.

Як повідомили в НАБУ, в результаті проведення операції «під прикриттям» (негласних слідчих розшукових дій) детективи НАБУ задокументували вимагання неправомірної вигоди у розмірі 300 тис. дол. США у фізичної особи за сприяння в призначенні на керівну посаду в НАК «Нафтогаз України».

«Керівницю одного з Головних департаментів Офісу Президента України, її спільницю – екс-заступника Міністра культури України (2011 р) – і інших учасників угруповання затримали одразу після отримання першого траншу неправомірної вигоди в сумі 150 тис. дол. США», – йдеться в повідомленні.

За даними джерела «Української правди», затримана директор департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Офісу президента Світлана Кондзеля, яка розповідала, що вирішує будь-яку проблему через зв’язки в ОП.

Світлана Кондзеля, фото Facebook

Ще однією затриманою за підозрою у шахрайстві виявилася ексзаступниця міністра культури Вікторія Ліснича. Ліснича обіймала посаду заступниці міністра культури Михайла Кулиняка з вересня 2010 по жовтень 2011 року. У січні 2012 року Кулиняк призначив її гендиректором заповідника «Києво-Печерська Лавра».

У серпні 2012 року Ліснича стала однією з головних ньюзмейкерок країни. ЇЇ звинуватили у безпідставних масових звільненнях, отриманні хабара, махінаціях з документами і підтримці «сірих» фінансових схем. Вона спростувала всі звинувачення на свою адресу.

10 серпня Мінкульт звільнив її з посади у зв’язку із грубими порушеннями трудового законодавства й умов контракту між нею та міністерством.

Вікторія Ліснича, фото: УП

«Для глави держави немає «своїх» і «чужих». Корупція повинна бути викорінена: чим вища посада корупціонера, тим небезпечніше для держави зловживання з його боку», – заявили в Офісі президента.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine