Начальник департаменту Офісу генпрокурора тиснув на прокурорів для зриву операції по ОАСК – Бутусов

Напередодні вручення НАБУ підозр голові Окружного адмінсуду Вовку і його колегам керівництвом Офісу генпрокурора була зроблена спроба зірвати операцію.

Фото: Цензор.НЕТ

Про це пише головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов, публікуючи запис відповідної розмови начальника департаменту Офісу Генпрокурора з нагляду за ДБР зі своїми підлеглими – двома прокурорами, які є процесуальними керівниками справи проти суддів Окружного адміністративного суду.

Начальник отримав інформацію, що завтра, 17 липня, із самого ранку, ці прокурори підготували підозри для всіх фігурантів справи, що підозри підписані в заступника генерального прокурора Андрія Любовича, що суд у Кропивницькому дав санкції. Прокурори є процесуально незалежними особами, отримувати інформацію про їхні дії і давати їм будь-які вказівки начальник не має права. Прокурори намагаються уникнути розголошення інформації у справі та уникнути втручання в процес вручення підозр та обшуків. Начальник департаменту прагне отримати інформацію у справі й дає незаконні вказівки. Є висока ймовірність, що ці вказівки узгоджені з керівництвом Генеральної прокуратури. Начальник департаменту призначив своїм підлеглим прокурорам зустріч не на роботі, а в ресторані, в розшифруванні начальник вказаний як (Н), прокурори вказані як (П). Імена учасників розмови відомі, але будуть опубліковані трохи пізніше.

Повне розшифрування запису та інші подробиці читайте в статті за посиланням.

Печерський райсуд Києва 4 серпня 2020 року ухвалив рішення, яким фактично зобов’язав Генпрокурора забрати в НАБУ справу за підозрою голови та суддів ОАСК, а також голови ДСА, та передати її до іншого правоохоронного органу.

3 серпня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід одному з фігурантів справи, голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Таке рішення є вкрай важливим, адже воно показало, що підозри щодо суддів Окружного адмінсуду Києва, включно з його головою Павлом Вовком, обґрунтовані, і їх можна судити.

Детективи НАБУ 17 липня повідомили про підозру у створенні злочинної організації голові Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову та ще п’ятьом суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації України Зеновію Холоднюку. 

Національне антикорупційне бюро оприлюднило записи розмов з суддями Окружного адміністративного суду Києва, які свідчать про корупцію в цьому суді і Державній судовій адміністрації.

Нагадаємо:

  • 26 липня 2019 року НАБУ та ГПУ провели обшуки в Окружному адміністративному суді Києва в рамках розслідування «організації суддями ОАСК винесення завідомо неправосудних судових рішень щодо протестувальників на Майдані у 2013-2014 роках і втручання у діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі ВККС». Незабаром був оприлюднений запис розмов голови ОАСК Павла Вовка.
  • На запису, зокрема, можна почути, що українська омбудсмен Людмила Денісова нібито домовлялась з керівництвом ОАСК про звільнення члена ВККС Андрія Козлова, який був призначений саме за квотою уповноваженої, а замість нього повинен бути призначений Микола Сірош, який пройшов співбесіду у Павла Вовка. В обмін на це рішення суд має не підтримати позиції НАЗК, яке обвинуватило Людмилу Денісову в тому, що вона не задекларувала кошти у 2016–2018 роках. Говорячи про Денісову, Павло Вовк підкреслює, що «яйця цієї уповноваженої у нас».
  • Подробиці – читайте у матеріали Бюро судової інформації (проект Центру журналістських розслідувань«Плівки Вовка»: що відбувається в ОАСК?».
  • 2 серпня 2019 року Генпрокуратура допитала та вручила підозру голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку.

 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine