Адвокати з юрфірми Татарова захищають менеджерів Ахметова по справі «Роттердам+» – Наші Гроші

Старші партнери та співвласника адвокатського об’єднання «Креденс» Наталія Дригваль та Артем Трекке є захисниками топ-менеджерів компанії ДТЕК у судовому процесі в Вищому антикорупційному суді по справі щодо закриття кримінального провадження по формулі «Роттердам+».

Про це повідомляють Наші Гроші із посиланням на судовий реєстр.

Уточнюється, що Наталія Дригваль представляє гендиректора «ДТЕК Східенерго» Бориса Лісового. Артем Трекке – гендиректора «ДТЕК мережі» Івана Гелюха.

«Дригваль і Трекке стали співзасновниками «Креденс» на початку 2020 року, незадовго до призначення власника юрфірми Олега Татарова заступником голови Офісу президента Андрія Єрмака. Татаров був власником цього об’єднання з 2015 до початку 2020 року. Тоді компанія називалась «Татаров Фаринник Головко» (TFG Partners)», – говориться у матеріалі.

Видання дадає, що партнер Татарова Василь Фаринник залишився власником компанії. Вони знайомі з 2010 року, коли Фаринник у ранзі замміністра МВС очолював Головне слідче управління, а Татаров прийшов до ГСУ слідчим контрольно-методичного управління. За даними «Бабеля», у «Креденс» крім дружини Татарова Тетяни, працюють сини колишньої глави Конституційного суду Наталії Шапталь і судді ОАСК Руслана Арсірія.

Крім того, у лютому 2020 року Олег Татаров персонально супроводжував Рината Ахметова на допит у НАБУ.

Як пише журналіст Юрій Ніколов, «спочатку Татаров сам супроводжував Ахметова на допити в НАБУ, а тепер адвокати з юрфірми Татарова є захисниками менеджерів ДТЕК, яких детективи тягнуть за роттердамською справою».

«Зеленський з самого початку не парився реальною деолігархізацією. Він усвідомлено загубив головний антиолігархічний інструмент – АМКУ. Але почав реально піддушувати Ахметова по грошах. Головний задушливий прийом – на Укрзалізниці. Там менеджери Тимошенка вирішили заощадити на пільгах Ахметова для того, щоб мільярди пішли на «Велике будівництво», на якому заробляє зовсім не Ахметов, а фаворити Офісу президента. Заради цього у Зеленського навіть переламали «політичних повій» з Окружного. Суд Вовка буквально місяць тому заблокував рішення Кубракова щодо підвищення залізничних тарифів для Ахметова. Але коли Зеленський публічно почав на підвищених тонах знецінювати олігархічну самооцінку конкурента – суд розблокував рішення Мінінфраструктури, яке коштує конкретних грошей Ахметову, 15 мільйонів гривень на добу.

Але то просто гроші, хай навіть великі. Завжди можна відіграти. Але паралельно Татаров ховає справу про корупційний плюс у «роттердамі». Здавалося б, справа проти Ахметова та Порошенка, двох головних ворогів Зеленського. Але нит. Причому «татарівські» адвокати дуже сміливі. Одна з них буквально нещодавно зі сторінок «Української правди» дозволила розкритикувати механізм санкцій Зеленського. Так, цей механізм убогий та жахливий. Але це улюблений механізм Зеленського, і мені зносить вежу, як можна покладатися у війні з Ахметовим на Татарова, який реально захищає Ахметова», – пише журналіст.

Читайте матеріал ЦЖР «Адвокат диявола» на службі у Зеленського. Хто такий Олег Татаров?

За час дії корупційної схеми «Роттердам+», збитки від якої для української економіки, за версією САП та НАБУ, склали майже 19 млрд. грн., справи олігарха Ріната Ахметова йдуть вгору. Компанія, що йому належить, вже майже добудувала палац під Києвом, повідомляла у своєму влозі у виданні Bihus.info журналістка Марія Землянська.

Нагадаємо:

  • За версією САП та НАБУ, через так звану схему «Роттердам+», коли в розрахунок вартості теплоенергії ТЕС закладали ціну вугілля, як із біржі в Нідерландах, плюс його доставка з порту Роттердама, сума збитків для економіки України склала майже 19 млрд гривень.
  • У серпні 2019 року НАБУ оголосило підозри шести особам у справі «Роттердам+». Йдеться про ексголову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитра Вовка, який зараз переховується за кордоном; колишнього члена НКРЕКП Володимира Євдокимова, який зараз очолює ДП «Оператор ринку», ); начальника відділу НКРЕКП; керівника управління НКРЕКП; двох представників менеджменту групи ДТЕК, яка належить Рінату Ахметову і є ключовим оператором ринку теплогенерації України.
  • На початку серпня 2020 року НАБУ у відповідь на запит видання ZN.UA повідомило, що за результатами попереднього розслідування, впровадження формули «Роттердам+» завдало державі збитків на 39 млрд грн.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine