У 2017 році провідні російські ЗМІ цитували заяву грецького бізнесмена
Теодора Іорданідіса про намір інвестувати в будівельну та аграрну галузі Криму. До речі, саме йому належить перл про «кримське повітря у ДНК» греків. Однак три роки по тому у відкритому доступі ви не знайдете жодних ознак реалізації цих заяв.
Щороку від грецьких «друзів Криму» лунають якісь ініціативи щодо обходу західних санкцій, введених ЄС і США за спробу незаконної анексії Криму РФ.
Найоригінальнішою поки що видається ідея мера Александруполіса
Евангелоса Ламбакі, озучена при підписанні угоди про співробітництво з Сімферополем, про використання порту міста «для товарообміну у обхід Босфору і Дарданелл». Не питайте, як і навіщо – автор ідеї не пояснює, а нашої фантазії бракує.
Велику популярність в російських медіа отримала й ідея генерала ВВС Греції у відставці
Павлоса Христу, який бере участь у всіх кримських форумах. Два роки тому він запропонував Росії спосіб зняття західних санкцій з Росії: експортувати діоксид титану та метали до США і ЄС виключно через Крим. Мовляв, тоді вони нікуди не дінуться і санкції «згинуть за метал». За його словами, цю ідею підтримав постійний представник «Республіки Крим» при президенті Росії Георгій Мурадов, який в свою чергу
запропонував «створити зовнішньоторговельну корпорацію, зареєструвати її як кримську юридичну особу та передати їй виняткове право на ведення експортно-імпортних операцій з США по тих товарних позиціях, в яких американці зацікавлені». Як кажуть, «хорошо посидели».
Примітно, що згадувані грецькі ліворадикали із «друзів Криму» і Кремля вже позбулися влади і ніяк не впливають на політику уряду своєї країни. Але їхнє місце недовго пустувало – у парламент Греції прийшла праворадикальна партія «Грецьке рішення» (Elliniki Lysi), лідер якої – колишній телеведучий
Кіріакос Велопулос у 2019 році став депутатом Європарламенту.