РФ збільшує присутність військового контингенту на кордоні з Україною

Кількість військовослужбовців і техніки Збройних сил Російської Федерації на кордоні з Україною постійно збільшується.

Про це повідомив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач ЗСУ генерал армії України Віктор Муженко, передає Центр журналістських розслідувань.

За його словами, останнім часом на кордоні з Україною Росія наростила свою військову присутність ще трьома мотострілковими дивізіями. Це 3-я (пункт постійної дислокації – місто Валуйки Бєлгородської області Росії), 144-я (пункт постійної дислокації – Смоленськ) і 150-я (пункт постійної дислокації – місто Новочеркаськ Ростовської області Росії) дивізії.

“Дуже символічним є вибір російським керівництвом саме цих сполук для розгортання на постійній основі у наших східних кордонів. Організаційно-штатна структура, озброєння і військова техніка, яка надходить для їх комплектування, свідчить про те, що ці російські дивізії є за своєю суттю ударними, і призначені для ведення швидких наступальних дій”, – підкреслив Муженко.

16-19 січня багатонаціональна інспекційна група у складі представників України, Канади і Данії в рамках Віденського документу 2011 року перевірила військову діяльності Росії в Ростовській області. Інспектори виявили факт формування в області, суміжної з державним кордоном України, мотострілецької дивізії чисельністю 10,5 тисячі осіб. Також були виявлені скупчення артилерійських систем різних типів в районі Новочеркаська.

На початку липня в Міністерстві оборони України повідомляли про те, що на тимчасово окупованій території Донбасу, уздовж кордону України і в Криму, з урахуванням кримського міжвидового об’єднання, знаходяться більше 60 тисяч озброєних і навчених військовослужбовців ЗС РФ.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine