- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Сенцов може перебувати на карантині в колонії на Ямалі, тому від нього немає новин – правозахисниця

Український режисер, політв’язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в Росії, може перебувати в ділянці карантину колонії суворого режиму в місті Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу, куди його етапували і тому від нього поки немає новин.

Про це повідомила російська правозахисниця Яна Гончарова в ефірі «5 каналу», передає Центр журналістських розслідувань.

«Від нього поки немає ніяких новин особисто, тому що по прибуттю в колонію ув’язнених поміщають в карантин і приблизно два тижні він буде в карантині. Етап дався йому важко, взагалі етапування це складна процедура, в сенсі складна для ув’язнених», – сказала Гончарова.

За інформацією правозахисниці, колонія, також відома під назвою «Білий ведмідь» є так званою «червоною» – керівництво закладу жорстко контролює ситуацію з ув’язненими.

У свою чергу, двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан повідомила поштову адресу колонії, куди українському режисерові можна писати листи.

«629400 Росія, Ямало-Ненецький автономний округ, м. Лабитнангі вулиця Північна 33, ВК-8. Сенцову Олегу Геннадійовичу, 1976 р.н. Поки не ясно, що там з цензурою і чи будуть доходити листи. Іншої інформації у мене немає. Навіть не питайте», – написала Каплан на своїй сторінці в Facebook.

Як повідомлялось, 25 серпня 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону за сфальсифікованим звинуваченням у створенні в анексованому Криму терористичного співтовариства засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років, а кримського активіста Олександра Кольченко до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Сенцов відбував покарання в колонії суворого режиму в Республіці Саха (РФ).

9 вересня Рада правозахисників Іркутської області з посиланням на членів Громадської спостережної комісії повідомила, що Олега Сенцова етапували з колонії в Якутську в СІЗО-1 Іркутська. 12 вересня українського режисера етапували з СІЗО Іркутська до Челябінська.

В кінці вересня Сенцов в листі правозахисниці Зої Свієтовій повідомив, що його етапують з Якутії в Ямало-Ненецький автономний округ РФ.