- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

FIFA заблокувала в Криму онлайн-купівлю квитків на ЧС-2018 в РФ

Міжнародна федерація футболу (FIFA) через санкції заблокувала в окупованому Криму онлайн-купівлю квитків на Чемпіонат світу з футболу, який повинен пройти в Росії в 2018 році.

Про це повідомляє видання «Примечания», передає Центр журналістських розслідувань.

На спробу замовити квитки в Криму інтерфейс офіційного сайту FIFA видає помилку. Також не допомагає і використання vpn-серверів. При цьому для тих, хто перебуває на території РФ, проблем із замовленням квитків не виникає, пише видання.

Дана ситуація пов’язана з західними санкціями, накладеними на Крим, повідомив «президент Кримського футбольного союзу» Юрій Ветоха.

«Точно така ж проблема з такою помилкою була і під час продажу квитків на матчі Кубка Конфедерацій, що проводився під егідою FIFA. Господинею цього турніру теж була Росія. Інтерфейс сайту FIFA не бачить Крим як Росію. Є певна санкційна історія: FIFA вважає Крим частиною України. Обходили ми це просто – люди до нас зверталися з заявками, і ми за цими заявками закуповували квитки через Російський футбольний союз», – розповів Ветоха.

Він додав, що зараз «Кримський футбольний союз» веде переговори з Російським футбольним союзом з питань організації в Криму прямих трансляцій на площах і фан-зонах, але поки безрезультатно.

«Для публічного показу матчів потрібно купувати ліцензію у FIFA, а це дуже дорого коштує. А FIFA поки не бачить нас як членів. Якщо в UEFA Крим має якийсь статус, то в FIFA цього, на жаль, немає», – зазначив Ветоха.

Нагадаємо, в 2018 році Чемпіонат світу з футболу вперше пройде в Росії. Ігри ЧС пройдуть з 14 червня по 15 липня в 11 містах: Москві, Калінінграді, Санкт-Петербурзі, Волгограді, Казані, Нижньому Новгороді, Самарі, Саранську, Ростові-на-Дону, Сочі, Єкатеринбурзі.