- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У Криму «суд» повторно відправив Балуха під домашній арешт

В окупованому Криму так званий «Верховний суд Криму» скасував постанову «Роздольненського районного суду» від 1 грудня про домашній арешт для українського активіста Володимира Балуха, після чого повторно відправив його під домашній арешт, дозволивши користуватися туалетом у дворі.

Відповідне рішення «суд» виніс в середу, 13 грудня, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на видання Крим.Реаліі.

Захист Балуха подавала апеляцію на рішення про його домашній арешт в цілому як на «незаконне рішення суду».

При цьому прокурор клопотала про ухвалення нової постанови, оскільки попередня, на її думку, «трішечки незаконне».

Сам Балух на судовому засіданні просив пом’якшити йому умови домашнього арешту, зокрема отримати можливість допомагати літній матері, спілкуватися з цивільною дружиною Наталією Балух та користуватися туалетом, який розташований у дворі, оскільки іншого в домоволодінні немає.

У підсумку, «суддя» скасував постанову «Роздольненського районного суду» від 1 грудня про обрання запобіжного заходу Балуху у вигляді домашнього арешту і ухвалив нове, яким змінив запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт на два місяці.

Балуху, як і раніше, заборонено виходити за переділи житлового приміщення, в якому він проживає, спілкуватися зі свідками обвинувачення і користуватися інтернетом.

При цьому «суддя» від себе додав, що Балух може «відвідувати те місце», про яке він вказував раніше (туалет – ред.), а також спілкуватися з цивільною дружиною Наталею, хоча остання проходить в матеріалах справи як свідок звинувачення.

Балух залишиться під домашнім арештом до 1 лютого 2018 року. Захист активіста має намір оскаржити сьогоднішнє рішення суду.

Нагадаємо, 4 серпня 2017 року «Раздольненський райсуд» засудив Володимира Балуха за звинуваченням в нібито зберіганні боєприпасів, до 3 років і 7 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні і штрафу в розмірі 10 тис. рублів.

22 серпня в Криму проти Володимира Балуха порушили ще одну кримінальну справу нібито за напад на начальника Роздольненського ІТТ, який сам ображав і вдарив українця.

2 жовтня «Верховний суд Криму» скасував вирок Володимиру Балуху та відправив його кримінальну справу на новий судовий розгляд в іншому складі суду. При цьому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою для Балуха залишився чинним.

7 листопада у «Роздольненському райсуді» почався повторний розгляд справи Володимира Балуха, обвинуваченого в незаконному придбанні та зберіганні вибухових речовин і боєприпасів.

29 листопада «Верховний суд Криму» задовольнив апеляційну скаргу сторони захисту Володимира Балуха і скасував рішення «Роздольненського районного суду» півострова про його арешт до 16 січня 2018 року. 1 грудня «Роздольненський районний суд» змінив запобіжний захід Володимиру Балуху з утримання під вартою на домашній арешт строком на 2 місяці. Його відпустили додому прямо із залу «суду».

6 грудня Володимиру Балуху окупанти вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч.2 ст.321 КК РФ (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Звинувачення висунуто врамках кримінальної справи, порушеної під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя: раніше по цій справі його звинувачували за ст.318 КК РФ (застосування насильства встосовно представника влади).