Резолюція ООН по Криму направлена на боротьбу з безкарністю – Кислиця

Оновлена ​​резолюція ООН по Криму, яку планують розглянути на засіданні Генасамблеї 19 грудня, спрямована на «запобігання безкарності за злочини проти прав і свобод людини, вчинені на включеному півострові».

Про це сказав заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Укрінформ».

«Оновлена ​​резолюція, серед багатьох завдань, спрямована боротьбу з безкарністю. Потрібно забезпечити, щоб колабораціоністи і громадяни Росії, які вчинили або продовжують скоювати злочини на тимчасово окупованій території півострова, були притягнуті до відповідальності», – зазначив представник зовнішньополітичного відомства.

Він підкреслив, що Україна має намір розслідувати всі скоєні злочини і застосовувати «рестриктивні» заходи проти винних у порушенні прав людини.

«Ми також будемо працювати з нашими партнерами для посилення режиму санкції і розширення кола осіб, які під нього підпадають. Кожен, хто вчинив злочин, повинен чітко усвідомлювати, що його дії не залишаться безкарними», – зазначив заступник міністра закордонних справ України.

Генеральна асамблея ООН 19 грудня розгляне оновлений проект резолюції про стан дотримання прав людини в окупованому Росією Криму.

Як повідомлялось, 14 листопада третій комітет Генасамблеї ООН підтримав резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь (Україна)» (A/C.3/72/L.42), ініційовану українською делегацією.

Резолюція, зокрема, закликає Росію повністю та негайно виконати постанову Міжнародного суду від 19 квітня 2017 року про тимчасові заходи у справі щодо застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації (Україна проти Російської Федерації).

Також РФ має вжити всіх необхідних заходів, щоб негайно покласти край порушенням і утискам прав людини стосовно жителів Криму, а також поважати закони, що діють в Україні, та скасувати закони, запроваджені Російською Федерацією в Криму, які дозволяють здійснювати примусове виселення та конфіскувати приватну власність у Криму у порушення норм міжнародного права.

 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine