- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

ЄС продовжив санкції щодо 150 чиновників і 38 компаній РФ

Рада Євросоюзу 12 березня продовжила індивідуальні санкції щодо 150 осіб та 38 компаній РФ за підрив і загрозу територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.

Про це йдеться в повідомленні Ради ЄС, передає Центр журналістських розслідувань.

Санкції були продовжені на шість місяців – до 15 вересня 2018 року.

«Обмежувальні заходи складаються з заморожування рахунків і заборону на в’їзд. Вони застосовуються щодо 150 осіб та 38 компаній», – йдеться в повідомленні.

«Оцінка ситуації не виправдовує зміну режиму санкцій. Відповідна інформація і пояснення причин внесення до переліку цих осіб і організацій були оновлені в міру необхідності», – пояснили в Раді ЄС.

Рішення про продовження санкцій буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС 13 березня.

Як повідомлялось, 21 лютого  2018 року посли країн ЄС схвалили рішення про продовження ще на півроку санкції проти фізичних осіб і компаній, відповідальних за дії, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України. За процедурою, офіційне рішення про продовження санкцій приймається Радою ЄС.

Індивідуальні санкції ЄС були вперше введені в березні 2014 року і неодноразово продовжувалися. Останній раз їх подовжували 14 вересня 2017 року. Вони діють до 15 березня 2018 року.

діютьУ відповідь на кризу в Україні діють кілька заходів Євросоюзу, в тому числі: економічні санкції щодо конкретних секторів російської економіки, які  до 31 липня 2018 року і обмежувальні заходи у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя, які діють до 23 червня 2018 року.