Денисова попросила омбудсмена РФ перевірити умови утримання Балуха в кримському СІЗО

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова звернулася до омбудсмена РФ Тетяні Москалькової з проханням перевірити умови утримання в СІЗО окупованого Криму українського активіста Володимира Балуха, який проводить голодовку, протестуючи проти незаконного вироку.

Володимир Балух Фото: RFE/RL

Про це повідомляється на сайті омбудсмена України, передає Центр журналістських розслідувань.

Денисова в листі до Москалькової повідомила про інформацію, що надійшла від адвоката Балуха Ольги Дінзє про те, що після розгляду апеляційної скарги активіста під час конвоювання до нього застосовувалося жорстоке поводження. Крім того, адвокат вказала на те, що в СІЗО Балуху відмовляють в наданні достатньої кількості води, що може суттєво погіршити його стан, з огляду на його відмову від прийому їжі.

«У зв’язку з цим звертаюсь до вас з проханням перевірити надану інформацію і, у випадку її підтвердження, вжити заходів, необхідних для відновлення порушених прав Володимира Балуха. Прошу проінформувати мене про результати розгляду даного звернення», – зазначила Денисова у зверненні до омбудсмена РФ.

Як повідомлялось, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив українського активіста Володимира Балуха за обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів» до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів.

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок «Роздольненського районного суду» Володимиру Балух, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

19 березня так званий «Роздольненський районний суд» обрав для Володимира Балуха запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 червня в кримінальній справі за обвинуваченням в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ.

За інформацією Кримської правозахисної групи голодуючий Балух сильно схуд і змарнів.

2 квітня, «Роздольненський районний суд» дозволив архієпископу Сімферопольскому і Кримському УПЦ КП Клименту стати громадським захисником на процесі за звинуваченням Володимира Балуха в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ.

Нагадаємо, 22 серпня 2017 року в Криму проти Володимира Балуха порушили ще одну кримінальну справу нібито за напад на начальника Роздольненського ІТТ, який сам ображав і вдарив українця. 6 грудня 2017 року Володимиру Балуху окупанти вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч.2 ст.321 КК РФ (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Обвинувачення висунуто врамках кримінальної справи, порушеної під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя: раніше по цій справі його звинувачували за ст.318 КК РФ (застосування насильства встосовно представника влади).

2 квітня адвокат Ольга Дінзє повідомла, що Балуха 14 березня побили конвоїри після розгляду так званим «Верховним судом Криму» апеляційної скарги захисту на вирок «Роздольненського районного суду» від 16 січня 2018 року у сфабрикованій проти українця кримінальній справі про нібито «зберігання боєприпасів».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів