- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

МЗС України вимагає допустити до Володимира Балуха українських лікарів

Міністерство закордонних справ України вимагає допустити українських лікарів до незаконно засудженого в окупованому Криму акативіста Володимира Балуха, який вже місяць голодує в СІЗО.

Про це повідомила в мікроблозі Twitter прес-секретар МЗС Мар’яна Беца, передає Центр журналістських розслідувань.

«Продовжує голодування В.Балух, незаконно засуджений за український прапор. Вимагаємо допустити українських лікарів до нього», – написала Беца.

Як повідомлялось, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив українського активіста Володимира Балуха за обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів» до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів.

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок «Роздольненського районного суду» Володимиру Балух, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

19 березня «Роздольненський районний суд» обрав для Володимира Балуха запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 червня в кримінальній справі за обвинуваченням в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ. 5 квітня «Верховний суд Криму» залишив без змін запобіжний захід у вигляді арешту для активіста.

10 квітня народні депутати України підписали звернення до Балуха з проханням припинити голодування, аби не зашкодити здоров’ю. Однак активіст відмовився припиняти свій протест.

16 квітня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова звернулася до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової з проханням терміново надати кваліфіковану медичну допомогу Володимиру Балуху.

Напомним, 22 августа 2017 года в Крыму против Владимира Балуха возбудили еще одно уголовное дело якобы за нападение на начальника Раздольненского ИВС, который сам оскорблял и ударил украинца. 6 декабря 2017 года Владимиру Балуху вручили постановление о привлечении в качестве обвиняемого по ч.2 ст.321 УК РФ (дезорганизация деятельности учреждений, обеспечивающих изоляцию от общества). Обвинение выдвинуто в рамках уголовного дела, открытого во время содержания активиста в СИЗО Симферополя.