У Криму «суд» відмовив захисту Балуха в проведенні експертизи відеокамер в Роздольненському ІТТ

В окупованому Криму «Роздольненський районний суд» відмовив захисту в проведенні технічної експертизи відеозаписів з камер спостереження Раздольненського ІТТ, які зафіксували інцидент між українським активістом Володимиром Балухом і начальником ізолятора Валерієм Ткаченко.

Володимир Балух в «Роздольненському райсуді Криму» Фото: RFE/RL

Про це повідомляє видання Крим.Реаліі, передає Центр журналістських розслідувань.

Адвокати наполягали, що це дозволить визначити, чи були удари з боку начальника ІТТ, які могли б спровокувати Балуха на відповідну реакцію.

«Я знаю правду про те, що відбувається. Вчора допитали підлеглих Ткаченко. Ви бачили, як вони тремтіли, щоб не сказати чогось зайвого про свого начальника? Але все, що вчора було заявлено свідками, – це брехня. Я наполягаю на проведенні цієї експертизи», – заявив Балух.

Також на засіданні сторона обвинувачення закінчила представляти «докази» провини активіста в «дезорганізації діяльності» ІТТ.

Одним з таких доказів, на думку обвинувачення, став протокол, складений начальником Роздольненського ІТТ Ткаченко, де він описує свою версію конфлікту з Балухом.

У той же час, «суд» відмовив захисту Балуха в допиті ув’язнених з камер ІТТ, де утримують підсудного.

Адвокати українського активіста клопотали про запит даних про ув’язнених в Роздольненському ІТТ 12 серпня 2017 року, в день, коли стався конфлікт між начальником ізолятора і Балухом. При цьому сторона обвинувачення виступила проти, зазначивши, що ув’язнені з інших камер не могли чути, що відбувається в коридорі і камері Балуха.

Наступне засідання «суду» відбудеться 31 травня о 15:00. Планується, що сторона захисту почне представлення своїх доказів.

Як повідомлялось, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив Володимира Балуха за обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів» до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів.

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок «Роздольненського райсуду» Балуху, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

19 березня «Роздольненський райсуд» обрав для Балуха запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 червня в кримінальній справі за обвинуваченням в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ. 5 квітня «Верховний суд Криму» залишив без змін запобіжний захід у вигляді арешту для активіста.

Нагадаємо, 22 серпня 2017 року в Криму проти Володимира Балуха порушили ще одну кримінальну справу нібито за напад на начальника Роздольненського ІТТ, який сам ображав і вдарив українця. 6 грудня 2017 року Володимиру Балуху окупанти вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч.2 ст.321 КК РФ (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства).

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine