- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Херсонський суд продовжив термін слідства у справі капітана судна «Норд» Горбенка

Херсонський міський суд продовжив на три місяці строк проведення досудового розслідування стосовно капітана керченського судна «Норд» Володимира Горбенка, підозрюваного у порушенні порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Про це Центру журналістських розслідувань повідомила прес-секретар прокуратури АРК Тетяна Тихончик.

«За зверненням слідчого відповідно до статті 295 Кримінально-процесуального кодексу України (порядок продовження строку досудового розслідування) заступником Генерального прокурора строк слідства продовжено до трьох місяців», – повідомила Тетяна Тихончик.

Як повідомлялось, 25 березня в Азовському морі українські прикордонники зупинили судно «Норд» під прапором РФ за  порушення Порядку виїзду з тимчасово окупованої території України – закритого для судноплавства порту Керч. 10 членів екіпажу – мешканців Керчі мали при собі паспорти громадян РФ, видані після анексії Криму, які не визнаються Україною.

Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження, на судно накладено арешт. 

31 березня капітану судна «Норд» Володимиру Горбенку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї). Членів екіпажу було притягнено до адміністративної відповідальності.

6 квітня Херсонський міськсуд арештував Горбенка на 45 діб до 31 травня з правом внесення застави у 35 240 гривень.

11 квітня Херсонський міськсуд обрав запобіжний захід Володимиру Горбенко у вигляді особистого зобов’язання щотижня відвідувати слідчого та заборонив виїжджати на окуповану територію АР Крим у справі за підозрою капітана судна «Норд» у порушенні ч.1 ст. 249 КК України (незаконне зайняття рибним промислом).