- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У РФ викраденого ФСБ українця Павла Гриба звинуватили в «підготовці теракту» в Сочі

У Росії передано на розгляд до Північно-Кавказького окружного військового суду кримінальну справу викраденого ФСБ в Білорусі українця Павла Гриба, якого звинуватили в нібито «підготовці теракту» на випускному в Сочі. Попереднє слухання призначене на 9 липня.

Про це повідомила агентству Інтерфакс прес-секретар суду Олена Катькало, передає Центр журналістських розслідувань.

«До Північно-Кавказького окружного військового суду надійшла кримінальна справа обвинуваченого в злочині, передбаченому ч.1 ст. 205.1 (сприяння в терористичній діяльності). Попередні слухання у справі призначені на 9 липня, засідання пройде в закритому режимі», – сказала Катькало.

Як випливає з матеріалів кримінальної справи, які розкриває прес-служба суду, в період з березня по травень 2017 підсудний, перебуваючи в Україні, листувався в мережі Інтернет зі школяркою з Сочі, ученицею старших класів. Як стверджує слідство, Гриб нібито переконував дівчину закласти виготовлений заздалегідь саморобний вибуховий пристрій і привести його в дію на випускному вечорі 30 червня 2017 року, а потім покинути територію Росії.

«Відповідно до ч.3 ст. 12 КК РФ іноземний громадянин, який скоїв злочин поза межами РФ, але спрямований проти інтересів РФ, підлягає кримінальній відповідальності», – пояснила Катькало.

У вівторок, 3 липня, Північно-Кавказький окружний військовий суд продовжив Грибу термін утримання під вартою до 19 грудня 2018 року.

Як повідомлялося, 24 серпня 2017 року на території Білорусі зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Він виїхав в Гомель для зустрічі з дівчиною-росіянкою, з якою познайомився в соціальних мережах. Посольство України в Мінську направило ноту МЗС Білорусі, щоб з’ясувати місцезнаходження Гриба. Згодом стало відомо, що його немає серед затриманих або заарештованих в білоруському СІЗО.

29 серпня 17-річна росіянка з Сочі зізналася, що запросила Павла Гриба в Білорусь під тиском співробітників ФСБ, які потім викрали його і доставили в Росію. Зараз він утримується в СІЗО Краснодара. ФСБ обвинувачує Гриба в тероризмі. 

Павло Гриб має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.

8 лютого 2018 року МЗС України звернувся з вимогою до Росії допустити українських лікарів до Павлу Гриба, який був незаконно викрадений російським спецслужбами в Білорусі і тепер утримується в СІЗО Краснодара. 22 лютого консул України зустрівся в СІЗО Краснодара з Павлом Грибом, який не отримує належного лікування.

30 квітня Жовтневий райсуд російського Краснодару продовжив арешт Грибу ще на два місяці – до 4 липня.