У Польщі хочуть підготувати для МКС доповідь про злочини РФ у Криму – депутат Сейму

Крим
Депутат польського Сейму Малгожата Госєвська Фото: PAP, Marcin Obara, wiadomosci.wp.pl

Автор доповіді «Російські військові злочини в Україні у 2014 році» для Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі, депутат Сейма Польщі Малгожата Госєвська не виключає підготовку нових розділів доповіді і хоче створити окрему доповідь про злочини РФ в окупованому Криму.

Про це польський депутат розповіла в інтерв’ю агентству Укрінформ, передає Центр журналістських розслідувань.

«Я думаю, що можна робити чергові розділи цієї доповіді. Ми хотіли б зробити окрему доповідь, що стосуватиметься Криму. Можливо, спробуємо це зробити восени цього року», – сказала Госєвська.

Вона додала, що команда її однодумців виношує цю ідею вже протягом тривалого часу і сподівається втілити її в життя.

Польський депутат назвала головним те, щоб Міжнародний кримінальний суд розпочав вивчення вже представленої в 2016 році доповіді і почав викликати свідків для дачі офіційних свідчень.

«Тоді не буде перешкод, аби збільшити кількість цих свідків. У такому випадку ми повертаємося до справи і чергові особи, які могли б дати нові свідчення, сподіваюся, матимуть можливість це зробити», – зазначила Госєвська.

За її словами, до доповіді не увійшло дуже багато розповідей осіб, які зазнали тортур у російських злочинців на Донбасі. Вона зауважила, що йдеться про згвалтування чеченцями молодих дівчат і кастрування українських солдатів, про що їм дуже важко офіційно свідчити.

Втім, вона висловила надію, що в разі початку розгляду злочинів Росії в МУС ці люди все ж наважаться дати свідчення щодо російських злочинів на окупованих територіях України.

Як повідомлялося, доповідь «Російські військові злочини в Україні у 2014 році» складено на базі понад 60 свідчень, які польські та українські волонтери взяли у колишніх полонених, утримуваних російськими бойовиками на Донбасі. У них вони розповідають, серед іншого, про фізичні і психічні тортури, вбивства, до яких мали відношення громадяни Росії. Презентація доповіді відбулася у парламентах кількох країн, в Європарламенті. У квітні 2016 року її було передано до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.