- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

До суду скеровано обвинувальний акт відносно «депутата» «Євпаторійської міськради»

Прокуратура АРК направила до суду обвинувальний акт стосовно «депутата» «Євпаторійської міськради» Сергія Осьмініна.

«Прокуратурою Автономної Республіки Крим до Апеляційного суду Києва направлено обвинувальний акт стосвно громадянина України – депутата так званого незаконно утвореного органу місцевого самоврядування «Евпаторийского городского совета» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) КК України для визначення підсудності за одним з районних судів м. Києва та подальшого розгляду по суті», – повідомили в прокуратурі АРК, передає Центр журналістських розслідувань.

Досудовим розслідуванням встановлено, що під час подій, які відбувалися у березні 2014 року в Криму, «депутат» забезпечував перевезення членів незаконно утворених організацій «Черного казачества», «Самообороны Крыма» та інших учасників озброєних формувань для захоплення адміністративних будівель та органів місцевого самоврядування, а також для забезпечення проведення незаконного референдуму на території м. Євпаторія.

Окрім того, даний громадянин України, усвідомлюючи, що територія АР Крим з 20.02.2014 року є тимчасово окупованою внаслідок збройної агресії Російської Федерації, висунув свою кандидатуру на так звані «вибори до органів місцевого самоврядування «Евпаторийского городского совета», створеного окупаційними органами влади Російської Федерації на території півострову, від політичної партії «Единая Россия» та був обраний в якості «депутата Евпаторийского городского совета» по одномандатному виборчому округу № 2 в м. Євпаторія, діяльність якого суперечила положенням Конституції України та Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» і була направлена на зміну меж території України та її державного кордону України.

Як повідомлялось, співробітники СБУ затримали в контрольному пункті в’їзду-виїзду «Чаплинка» на адмінкордоні з Кримом екс-депутата Євпаторійської міськради, активного учасника так званої «самооборони Криму» Сергыя Осьмініна, який у вересні 2014 року був «обраний» в створену окупантами «міськраду» Євпаторії. Йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч.2 ст.110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Осьміні є гендиректором ТОВ «Машсервіс», яке займається маршрутними пасажирськими перевезеннями в Євпаторії. Підприємство діє з 1998 року. Після окупації Криму було зареєстровано в російському держреєстрі 16 жовтня 2014 року.

5 квітня біля Херсонського міськсуду в група невідомих осіб намагалася відбити у співробітників СБУ Осьмініна, якого привезли в суд для обрання запобіжного заходу.

20 червня Апеляційний суд Херсонської області продовжив термін арешту Сергію Осьмініну до 29 липня.