Великобританія не зможе до виходу з ЄС застосувати санкції щодо РФ

Великобританія не зможе до виходу з Євросоюзу застосувати санкції щодо РФ через замах на колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочка.

Про це заявив міністр безпеки Великобританії Бен Уоллес, виступаючи перед депутатами британського парламенту, повідомляє «Настоящее время» з посиланням на The Telegraph, передає Центр журналістських розслідувань.

Уоллес повідомив, що прийняту в травні так звану «поправку Магнітського», як і сам британський закон про санкції, не можна застосувати до брекзіта. Новий закон дозволить Лондону створити окремий від Євросоюзу механізм введення обмежень, який буде функціонувати після виходу країни з ЄС.

Вихід Великобританії з Євросоюзу почнеться в березні 2019 року і завершиться в кінці 2020 року. The Telegraph пише, що представники уряду не уточнили, коли саме почне діяти поправка. За даними газети, заява Уоллеса розкритикували в парламенті. The Telegraph нагадує, що Великобританія так і не ввела санкції щодо Росії через справу Скрипаль і обмежилася висилкою російських дипломатів.

Рада Євросоюзу в четвер, 13 вересня, прийняв рішення продовжити до 15 березня 2019 року санкції проти 155 фізичних осіб та 44 компаній з Росії за дії, які підривають і загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.

Вперше Євросоюз ввів персональні санкції 17 березня 2014 року. Вони регулярно продовжуються на півроку.

У Раді ЄС нагадали, що відповідь на кризу в Україні, крім персональних санкцій діють ще кілька обмежувальних заходів ЄС, в тому числі: економічні санкції, спрямовані на конкретні сектори російської економіки, які діють до 31 січня 2019 роки; обмежувальні заходи у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя, які діють до 23 червня 2019 року.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine