- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

СБУ перевіряє інформацію журналістів щодо Семочка у рамках провадження про держзраду

Служба безпеки України перевіряє інформацію, оприлюднену в журналістському розслідування програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», щодо першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України, колишнього співробітника СБУ Сергія Семочка у рамках розслідування кримінального провадження, відкритого за статтею Кримінального кодексу про державну зраду.

Про це заявили у перс-центрі спецслужби, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Служба безпеки України у межах розпочатого за заявою журналіста Дениса Бігуса кримінального провадження за ч.1 ст.111 Кримінального кодексу України (державна зрада – ред.) перевіряє оприлюднену у ЗМІ інформацію щодо колишнього співробітника СБ України Сергія Семочка», – йдеться у повідомленні.

У спецслужбі зазначили, що орган досудового розслідування планує долучити до процесуальної співпраці журналіста Бігуса та його команду для дослідження викладених у журналістському розслідуванні обставин.

«Водночас зазначаємо, що перевірка інформації стосовно статків та можливого незаконного збагачення С. Семочко перевіряється НАБУ у межах зареєстрованого ними кримінального провадження за ч.3 ст.368-2 Кримінального кодексу України», – наголосили в СБУ.

Водночас сам Семочко нарешті виступив з коментарем з приводу журналістського розслідування, назвавши його «замовним», та заявивши, що не має стосунку до будинків під Києвом вартістю в мільйони доларів, а його дружина має виключно громадянство України.

«Всі мої статки, а також статки осіб, що пов’язані зі мною спільним побутом, копійка до копійки внесені у декларацію», – сказав Семочко в інтерв’ю телеканалу ZIK.

Він розповів, що дім площею 333 квадратні метри у селищі Козин під Києвом належить його дружині Тетяні Лисенко.

«У дружини був туристичний бізнес у Криму, були приватні підприємства. Чомусь навмисне забули про те, що заплатили із цього бізнесу всі податки. Ми продали машину – заплатили всі податки», – зазаначив Семочко.

Він запевнив, що разом зі своєю дружиною є лише громадянами України, і інших паспортів, окрім українських не мають.

«Згадані в матеріалах журналістського розслідування Анастісія Котон, вона же Лисенко, і Святослав Лисенко – діти Тетяни від першого шлюбу. Ці люди є повнолітніми і фінансово самодостатніми. Вони мають потужно фінансово-спроможних і забезпечених родичів і цей факт мав місце ще до моєї появи в цій сім’ї», – заявив Семочко.

Він також наголосив, що діти його дружини не пов’язані з ним спільним побутом.

Крім того, Семочко висловив сумнів з приводу того, що автори розслідування про нього діяли самостійно, оскільки ні він, ні його підлеглі не помітили «спостереження», яке тривало кілька місяців. Він не виключив, що журналісти Bihus.Info виконували чиєсь замовлення і «як мінімум, порушили закон»

«З цих та інших питань я готовий дати детальні відповіді уповноваженим співробітникам правоохоронних органів», – додав Семочко.

Нагадаємо, 2 жовтня у програмі «Наші Гроші з Денисом Бігусом» вийшло розслідування журналістки Лесі Іванової «Розвідкою по нирках», в якому йдеться про те, що сім’я першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України Сергія Семочка володіє елітними будинками у Київській області загальною вартістю понад 200 млн грн., хоча в останні роки родина не мала значних доходів. Також, за даними журналістів, найближчі родичі Семочка крім українського, мають і російське громадянство.

3 жовтня детективи НАБУвідкрили за матеріалами розслідування програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом» кримінальне провадження щодо можливого незаконного збагачення Сергія Семочка.

Сергій Семочко до окупації Криму працював у Головному управління СБУ в АРК, потім був керівником економічної контррозвідки СБУ, очолював Головне управління СБУ в Києві та Києвській області. Улітку 2018 року Семочко був призначений першим заступником керівника Служби зовнішньої розвідки України.