Українського активіста Балуха 18 жовтня етапують до Керченської колонії – Чийгоз

Незаконно засудженого в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха мають намір 18 жовтня етапувати до Керченської колонії.

Володимир Балух Фото: RFE/RL

Про це виданню Крим.Реалії повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, який відповідає в Меджлісі за взаємодію з родичами політв’язнів у Криму, передає Центр журналістських розслідувань.

Ніяких інших подробиць про Балуха Чийгоз не повідомив.

Нагадаємо, 3 жовтня «Верховний суд Криму», розглянувши апеляційну скаргу захисту Володимира Балуха на вирок «Роздольненського районного суду» від 5 липня, скоротив йому термінпозбавлення волі з 5 років до 4 років 11 місяців. Українця на засідання не доставили.

9 жовтня в Києві оприлюднили зверненя Балуха до українців, в якому він повідомив про рішення припинити голодування на час етапування. Також активіст заповів в разі смерті бути похованим на вільній території України, під Києвом на березі Дніпра.

Як повідомлялось, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив фермера Володимира Балуха, який підняв над своїм будинком український прапор, до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів за фальсифікованим обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів».

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок Балуху, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

5 липня в Криму «Роздольненський районний суд» засудив Володимира Балуха у «справі про дезорганізацію діяльності Роздольненського ІТТ» до 3 років колонії загального режиму. За сукупністю з попередньою справою про «зберігання боєприпасів» активіста засудили до 5 років в колонії загального режиму і штрафу 10 тис рублів.

13 липня «Желєзнодорожний районний суд» окупованого Сімферополя відхилив клопотання адвоката Ольги Дінзе про умовно-дострокове звільнення українського активіста Володимира Балуха за першим вироком.

Захист оскаржив другий «вирок» «Роздольненського районного суду» Володимиру Балуху.

10 вересня «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу захисту Володимира Балуха на постанову «Желєзнодорожного райсуду» Сімферополя про припинення провадження про його умовно-дострокове звільнення. «Верховний суд» також не скасував ухвалу «суду» про продовження запобіжного заходу Балуху.

14 вересня Володимира Балуха побили співробітники адміністрації СІЗО Сімферополя.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine