- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

«Кримський Титан» Фірташа вкладе 1 млрд рублів в «екологічну безпеку»

Завод «Кримський титан», що належить українському олігарху Дмитру Фірташу, планує направити до 2021 року близько 1 млрд російських рублів у модернізацію виробництва для підвищення його екологічної безпеки.

Про це повідомила адміністрація підприємства, передає Центр журналістських розслідувань.

«Заходи будуть реалізовуватися поетапно. План дій узгоджений з профільними республіканськими і федеральними відомствами і знаходиться на держконтроль.

«Фахівці підприємства спільно з республіканським міністерством екології та природних ресурсів розробляли план дій по ліквідації накопиченого екологічного збитку, спрямованих на мінімізацію негативного впливу на навколишнє середовище», – йдеться в прес-релізі.

Профільна «дорожня карта», зокрема, передбачає модернізацію виробництва відповідно до європейських стандартів, проведення інвентаризації та в подальшому реконструкції кіслотонакопітеля. «Найбільш витратним по фінансуванню і обсягом робіт стане будівництво установки нейтралізації кислих стоків з метою виключення їх скидання в кіслотонакопітель і нейтралізації частини вмісту відстійника», – повідомляє хімзавод.

В окупованому Криму після півтора місяці простою відновив роботу завод «Кримський титан» олігарха Дмитра Фірташа, зупинений після появи сильних хімічних викидів, що призвело до екологічної катастрофи на півночі півострову.

За минулий тиждень у лікарню окупованого Армянська звернулося 42 людини: 12 пацієнтів припустили, що їх стан пов’язаний з поганою екологічною обстановкою через викиди з заводу «Кримський титан».

Як повідомлялось, у ніч із 23 на 24 серпня в окупованому Криму в районі Армянська і Красноперекопська стався викид невідомої їдкої речовини. Окупаційна «влада» після проведення перевірки визнала, що причиною викиду хімічної речовини стали випари вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» українського олігарха Дмитра Фірташа. Завод орендований зареєстрованим у Москві ТОВ «Титанові інвестиці», який також контролює Фірташ.

Нагадаємо, в розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що завод «Кримський титан» (Армянський філіал ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс», що належить олігарху Дмитру Фірташу, скидає відходи у відстійники у  Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок. За даними податківців, компанія подає документи про зупинку виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям,  завозить через закритий порт Керч український ільменіт (так звана «ільменітова схема»).

Прокуратура АРК розслідує два кримінальних провадження щодо виробничої діяльності Армянського філіалу ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс»: щодо  порушення екологічного законодавства з 2016 року та за фактами забруднення атмосферного повітря після викидів хімічних речовин у серпні 2018 року.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України після хімічних викидів на заводі «Кримський Титан» заявило про намір ініціювати санкції проти компаній, які пов’язані з виробництвом хімічної продукції на території окупованого Криму та її реалізацією.