- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

ВМСУ отримають американські патрульні катери Island вже влітку – Воронченко

Українські Військово-Морські Сили вже у липні 2019 року отримають два американські патрульні катери типу Island, які США передали Україні у вересні цього року.

Про це в інтерв’ю Deutsche Welle повідомив командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко, передає Центр журналістських розслідувань.

«У липні вони повинні бути в Україні. Екіпажі готуються, узгоджені порядок доукомплектування цих кораблів та порядок спільної підготовки на базі в Балтиморі (США», – розповів Воронченко.

За його словами, вже скореговані останні заходи, яких потрібно вжити, аби катери якомога швидше прибули в Україну.

Як повідомлялось, 27 версня року США передали ВМС України два патрульні катери берегової охорони класу Island («Айленд»). Церемонія відбулася на території бази Берегової охорони США «Балтімор» за участі президента України Петра Порошенка.

США передали патрульні катери Islands безкоштовно, Україна платить лише за їх транспортування, підготовку екіпажів та інші супутні витрати.

Напередодні українська сторона провела дефектування катерів USCGC Cushing («Кушинг») і USCGC Drummond («Драммонд»), які були виведені зі складу Берегової охорони США в 2017 році і перебували в законсервованому стані, а також їх систем і механізмів і переконалася, що вони перебувають в хорошому технічному стані. Після офіційної церемонії передачі почнеться процес технічного обслуговування цих катерів і підготовка українських екіпажів до них. Згодом вони будуть транспортовані до Одеси. В цілому цей процес може зайняти до одного року.

У вересні військова частина А0456 ВМС України сплатила 280,6 млн грн. за додаткові послуги та майно до двох патрульних катерів класу Island, які були передані Україні США.