- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У Криму «суд» залишив під арештом активіста Едема Бекірова

«Верховний суд» окупованого Криму в четвер, 10 січня, відхилив апеляційну скаргу на рішення «Київського райсуду» Сімферополя про арешт кримськотатарського активіста Едема Бекірова.

Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«Судове засідання закінчилося. Рішення суду першої інстанції залишено без зміни», – йдеться в повідомленні.

Едем Бекіров і адвокат Олексій Ладін брали участь в слуханні по відеозв’язку.

В ході засідання Бекіров, який є інвалідом першої групи, вказав на проблеми зі здоров’ям і те, що в СІЗО його самопочуття стало різко погіршуватися. На даний момент залишки ампутованою ноги активіста потребують перев’язки, до того ж в СІЗО відкрилися гнійні рани. У зв’язку з цим він потребує постійного догляду і кваліфікованої медичної допомоги.

Адвокат Ладін повідомив, що його підзахисний щодня повинен приймати 16 таблеток, а також потребує перев’язки. При цьому в медсанчастині СІЗО немає навіть бинтів. Бекіров змушений самостійно робити перев’язки. При його огляді в лікарні імені Семашка Сімферополя лікар був здивований його важким станом, попередивши близьких про можливість впадіння хворого в кому.

У свою чергу, «прокурор» заперечив проти задоволення апеляційної скарги на арешт Бекірова. В результаті «суд» його підтримав.

Як повідомлялось, 12 грудня на адмінкордоні з окупованим Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затримали кримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. Його відвезли до Сімферополя в «кримське управління ФСБ», де пред’явили обвинувачення. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).

13 грудня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Бекірова на два місяці – до 11 лютого 2019 року.

ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».