- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Україна закликала Болгарію не приймати судна-порушники, що заходили в закриті порти Криму

Посол України в Болгарії Віталій Москаленко закликав Болгарію не брати суду, які заходили в порти окупованого Криму, порушивши українське законодавство.

Як повідомляє болгарське інформагентство Faktor.bg, мова йде про судно BEST-1, яке вийшло з російського порту Ростов-на-Дону з вантажем вугілля в болгарський порт в Бургас, передає Центр журналістських розслідувань.

«Україна звертається до Болгарії із закликом не приймати російський корабель BEST-1 в Бургасі, так як в іншому випадку це буде означати, що вона, як член Європейського Союзу, не підтримує санкції проти Росії», – йдеться в повідомленні.

За словами українського посла, 15 січня він має намір з цього приводу провести кілька зустрічей в Міністерстві закордонних справ і парламенті Болгарії.

«Це не перший випадок провокації з боку Кремля. Такі дії не тільки не припиняються, а й посилюються», – підкреслив Москаленко.

Як повідомлялося, в липні 2014 року Україна офіційно закрила порти Криму для міжнародного судноплавства. До Кримінального кодексу України внесена стаття 332-1 про порушення правил в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Порти Криму і Севастополя внесені до санкційних списків ЄС та США.  Для обходу санкцій використовується схема позапортової – рейдової перевалки вантажів у Керченській протоці або нейтральних водах з подальшим транспортуванням до закритих портів Криму.

Станом на лютий 2018 року прокуратура АРК створила реєстр суден-порушників, відкрила кримінальні произвоства і розслідує близько 670 фактів незаконних заходів суден в закриті порти Криму.

Нагадаємо, 21 лютого 2018 року Херсонський міський суд наклав арешт на вилучений правоохоронцями теплохід Nefterudovoz 45М, який в січні 2018 року доставив до Керченської протоки три тисячі тонн ільменіту. Єдиним підприємством у окупованому Криму, яке використовує ільменітову руду як сировину, є завод «Кримський титан» олігарха Дмитра Фірташа. У травні 2018 року Херсонський міськсуд скасував арешт на судно Nefterudovoz 45М.

Детально про проблеми української санкційної політики – у розслідуванні Валентини Самар «Недосанкції»Центр журналістських розслідувань.