- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

СБУ оприлюднила докази приналежності «ПВК Вагнера» до російської розвідки

Служба безпеки України оприлюднила матеріали, які свідчать, що російські найманці і озброєння доставляються в Судан і інші країни регіону безпосередньо авіацією Міністерства оборони РФ на замовлення ТОВ «М Інвест» – комерційної структури «кухаря Путіна» Євгенія Пригожина.

Про це повідомляє прес-служба СБУ, передає Центр журналістських розслідувань.

В СБУ заявили, що пасажирами льотного загону Міноборони в Африку виявилися співробітники позаштатного підрозділу Головного розвідувального управління Генштабу Збройних сил Росії «ПВК Вагнера». З серпня по грудень 2018 року в Судан, ЦАР і інші африканські країни на ротаційній основі було переправлено понад тисячу осіб, дані яких має в своєму розпорядженні СБУ.

«Аналіз цих даних показує, що документи переправлених в Африку осіб оформлялися централізовано в Москві підрозділом міграційної служби, яка видавала документи тим, хто отруїв російського екс-шпигуна Сергія Скрипаля в британському Солсбері», – йдеться в повідомленні.

«Серія і номери закордонних паспортів найманців «ПВК Вагнера», а також місце їх оформлення ще раз підтверджують – це таємний загін позаштатних вбивць ГУ ГШ ЗС РФ. Залишається тільки почути від офіційних осіб РФ, який саме «шпиль» в Судані або ЦАР вони відвідували», – зазначив глава СБУ Василь Грицак.

На сайті СБУ є список всіх найманців.

Донедавна приватні військові компанії (ПВК) вважалися неурядовими підрядниками, які надають професійні послуги охорони. Їхні завдання були переважно обмежені охороною виробничих об’єктів, супроводом цінних вантажів чи захистом VIP-персон від нападів. Проте впродовж останніх кількох років Росія вивела цей вид діяльності на принципово новий рівень, демонструючи, що ПВК можуть виконувати наступальні операції і навіть скласти кістяк окупаційної армії. Попри те, що це очевидно заборонено низкою міжнародних законів, світова спільнота не змогла дати результативну відповідь на цю нову загрозу, писав InformNapalm.