- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Політв’язень Гриб у російському СІЗО перебуває на межі життя і смерті – Денисова

Політв’язень Павло Гриб вимагає негайної операції на серці, його стан здоров’я – критичний: після обстежень лікарі діагностували ряд серйозних хвороб у Гриба.

Про це заявила омбудсмен Людмила Денисова, передає Центр журналістських розслідувань.

«За наявною інформацією, «ФКУ СІЗО-4 ГУФСІН Росії по Ростовській області», де міститься Павло, недооцінюється критичний стан хлопця і ігнорується наявність важких захворювань», – підкреслила вона.

Денисова повідомила, що Гриба не забезпечують повноцінним медикаментозним лікуванням, і це сприяє загостренню наявних хвороб. Негативний вплив на його стан здоров’я посилюють умови утримання, стресові ситуації і неповноцінне харчування.

Омбудсмен звернулася до дипломатичних представників в Ростові-на-Дону і до голів міжнародних організацій і попросила їх сприяти наданню Павлу Грибу негайної медичної допомоги.

Як повідомлялося, 24 серпня 2017 року на території Білорусі зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Він виїхав в Гомель для зустрічі з дівчиною-росіянкою, з якою познайомився в соціальних мережах. Посольство України в Мінську направило ноту МЗС Білорусі, щоб з’ясувати місцезнаходження Гриба. Згодом стало відомо, що його немає серед затриманих або заарештованих в білоруському СІЗО.

29 серпня 17-річна росіянка з Сочі зізналася, що запросила Павла Гриба в Білорусь під тиском співробітників ФСБ, які потім викрали його і доставили в Росію. Зараз він утримується в СІЗО Краснодара. ФСБ обвинувачує Гриба в тероризмі. 

Павло Гриб має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.

8 лютого 2018 року МЗС України звернувся з вимогою до Росії допустити українських лікарів до Павлу Гриба, який був незаконно викрадений російським спецслужбами в Білорусі і тепер утримується в СІЗО Краснодара. 22 лютого консул України зустрівся в СІЗО Краснодара з Павлом Грибом, який не отримує належного лікування.

3 липня кримінальну справу українця Павла Гриба було передано на розгляд до Північно-Кавказького окружного військового суду. Його обвинувачують в нібито «підготовці теракту» на випускному в Сочі за ч.1 ст. 205.1 КК РФ (сприяння в терористичній діяльності).