- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У Криму знову виставили на продаж АЗС Коломойського

Розпорядча дирекція майна окупованого Криму знову виставила на продаж через аукціон 16 автозаправних станцій, які належать українському бізнесменові Ігорю Коломойському.

Про це повідомляє прес-служба відомства, передає Центр журналістських розслідувань.

Вартість майна автозаправних станцій починається з 3 млн рублів в селищі Жовтневому (Красногвардійський район) та закінчується на 25,4 млн рублів за АЗС на Сімферопольському шосе в феодосійському селі Ближнє.

Дата аукціону для дев’яти заправок – 1 березня 2019 року, для шести – 4 березня 2019 року. Прийом заявок на торги проводиться до 26 і до 28 лютого відповідно. Аукціон призупинено для однієї АЗС, розташованої в Сімферополі.

Це чергова спроба «влади» Криму продати мережу АЗС.

3 вересня 2014 року «Госсовет Крыма» ухвалила рішення «націоналізувати» майно «Приватбанку» та інших компаній групи «Приват» українського бізнесмена Ігоря Коломойського, яке знаходиться на території півострова. В цілому перелік майна включає 89 об’єктів. Зокрема, був «націоналізований» санаторій «Форос», який відносять до активів Коломойського.

3 лютого 2015 року в Криму пройшов аукціон, в ході якого «Форос» купила Федерація незалежних профспілок Республіки Татарстан за 1,429 млр. руб.

«Влада» Криму заявила, що планує виставити на конкурс мережу автозаправних станцій компанії «Укрнафта», які контролював Коломойський. АЗС після «націоналізації» були передані в управління Феодосійського нафтотерміналу, як одному з підрозділів компанії «Чорноморнафтогаз», також «націоналізованої» після окупації півострова, і почали роботу під брендом ГОСТ.

У липні 2015 року «Приватбанк» ініціював позов до РФ в міжнародний арбітраж в Гаазі з вимогою відшкодувати збиток від втрати активів в Криму. Коломойський вважає, що компанії, які втратили своє майно в Криму після анексії, можуть пред’явити позови до Росії на загальну суму в $ 2 млрд.

У лютому 2016 року стало відомо, що 5 компаній Ігоря Коломойського: «Укрінтерінвест» (Дніпропетровськ), ПАТ «ДніпроАзот» (Дніпродзержинськ), «Лугзор» (Київ), «Лібсет» (Київ) і «Аберон ЛТД» (Дніпропетровськ) подали в Гаазький арбітраж позов з вимогою від Росії компенсації за захоплені активи в окупованому Криму.

Як писав Центр журналістських розслідувань, 3 лютого 2015 року в Криму пройшов аукціон, в ході якого санаторій «Форос» купила Федерація незалежних профспілок Республіки Татарстан за 1 мільярд 429 мільйонів рублів.