- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Чубаров нагадав про необхідність змінити статус Криму

Народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу, член Конституційної комісії Рефат Чубаров під час виступу на засіданні Верховної Ради у зв’язку з п’ятою річницею початку збройної агресії РФ проти України висловив сподівання на внесення до парламенту проекту закону про внесення змін та доповнень до Конституції України в частині статусу Автономної Республіки Крим та його прийняття більшістю голосів.

Про це повідомляє кореспондент Центру журналістських розслідувань.

Рефат Чубаров порівняв роботу над прийняттям проекту закону з невиконаним домашнім завданням.

«Є одне домашнє завдання, із виконанням ми невиправдано затягнули. Робочою групою Конституційної комісії розроблено законопроект щодо внесення змін та доповнень до Конституції України в частині статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Закріплення в Конституції України статусу кримськотатарської національно-територіальної автономії у складі української держави, за визначенням, що джерелом цієї автономії є право кримськотатарського народу на самовизначення як корінного народу України, надасть нашій державі та нашим партнерам нові правові інструменти та важелі для відновлення суверенітету України над Кримом», – сказав Чубаров.

«Сподіваємось, у найближчі дні президент України внесе цей законопроект на розгляд Верховної Ради України. Впевнений, він буде підтриманий голосами більшості народних депутатів», – додав голова Меджлісу.

За його словами, у 2019 році мають відбутися помітні зрушення у питанні деокупації Криму. Народний депутат вважає, що українській державі й українському суспільству слід конкретними ініціативами залучати основних гравців міжнародної політики для вироблення спільного з Україною плану дій, спрямованих на деокупацію Криму і відновлення державного суверенітету.

Нагадаємо: