- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У кримському «суді» фігурант «справи диверсантів» Дудка заявив про свою невинність – адвокат

В окупованому Криму в «Севастопольському міському суді» у четвер, 21 лютого, фігурант «справи українських диверсантів» Володимир Дудка заявив про свою невинність.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група, передає Центр журналістських розслідувань.

Син фігуранта справи Ілля Дудка розповів правозахисникам, що його батько повністю заперечує свою провину.

«Він заявив, що ні в чому не винен, ніякої диверсійної підготовки не має і ніяких диверсій не планував. Наступне засідання призначене на 21 березня. Можливо, скоро будуть готові результати перевірок по тортурам», – сказав Ілля Дудка.

Засідання «суду» проходило в закритому режимі. Справу розглядає Ігор Кожевніков, громадянин РФ, колишній суддя Задніпровського районного суду Смоленська.

У свою чергу адвокат Володимира Дудки Сергій Легостов повідомив виданню Крим.Реалії, що його підзахисний заявив про свою невинність і фальсифікації слідства.

«Мій підзахисний Володимир Дудка дав свідчення по суті і долучив їх в письмовому вигляді. Його позиція з цього приводу не змінюється з перших днів затримання: матеріали справи сфальсифіковані, а він, як колишній військовий, дуже зручна фігура для звинувачення у такій справі. Також були задані питання Олексію Бессарабову і були оголошені їхні письмові свідчення, дані на досудовому слідстві», – розповів адвокат.

В рамках засідання сторона обвинувачення попросила деталізацію дзвінків іншого фігуранта справи Олексія Бессарабова з основного телефону в період з 21 жовтня по 3 листопада 2016 року (період підготовки до «диверсій» за версією слідства – ред.).

Крім того, був допитаний фахівець з IT-технологій, який розповів про специфіку користування месенджером Viber, в якому, за версією слідства, обвинувачені вели переписку.

«Прокурор привів фахівця з Сімферополя, який розповів, що можна і що не можна змінити в листуванні в Viber, і як можна отримати доступ до листування. Його пояснення стосуються скріншотів листування обвинувачених, які є в матеріалах справи», – пояснив Легостов.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України.
  • 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.
  • 2 серпня 2018 року в «Севастопольському міському суді» почався розгляд по суті «справи диверсантів» Володимира Дудки і Олексія Бессарабова, яких ФСБ обвинувачує в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин.
  • 26 грудня 2018 року Володимир Дудка та Олексій Бессарабов закінчили представляти в «Севастопольському міському суді» свої заяви про фальсифікації слідства.
  • 22 січня 2019 року в ході допиту в «Севастопольському міському суді» Олексій Бессарабов заявив про свою невинність.