Слідком РФ порушив кримінальні справи щодо співробітників СБУ і прокуратури України

Слідчий комітет РФ порушив кримінальні справи щодо співробітників СБУ і Військової прокуратури Південного регіону України через початок розслідування українськими правоохоронцями щодо семи російських військовослужбовців у зв'язку з захопленням українських кораблів і моряків у нейтральних водах Чорного моря.

«Порушено кримінальну справу стосовно старшого слідчого з ОВС 2-го відділення слідчого відділу управління Служби безпеки України в Одеській області майора юстиції Олександра Губського і заступника військового прокурора Південного регіону України головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України підполковника юстиції Романа Мрочко», – йдеться в повідомленні Следкома, передає Центр журналістських розслідувань.

Кримінальні справи порушені за фактом «залучення завідомо невинних громадян Росії з числа військовослужбовців Міноборони і Прикордонної служби ФСБ».

У Слідчому комітеті стверджують, що під час захоплення українських моряків російські громадяни не здійснювали незаконні дії, а «виконували обов’язок з охорони державного кордону відповідно до норм міжнародного права і російського законодавства».

У повідомленні наголошується, що правоохоронні органи України «при відсутності будь-яких доказів притягнули до кримінальної відповідальності сім завідомо невинних громадян Росії».

Нагадаємо:

  • Слідчі Управління СБУ по Одеській області спільно з Військовою прокуратурою Південного регіону України повідомили про підозру семи російським військовим за ч. 2 ст. 28 КК України (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою) і ч. 2 ст. 437 КК України (Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни) через захоплення українських кораблів і моряків біля берегів Криму.
  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • 16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 моряку до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.
  • 24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
  •  
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine