- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Трибунал у Гаазі підтвердив, що РФ винна у втраті «Нафтогазом» активів у Криму – Коболєв

Постійна палата третейського суду в Гаазі визнала, що Росія винна у втраті НАК «Нафтогаз України» своїх активів у окупованому Криму, оскільки порушила угоду про захист інвестицій, експропріювавши активи української компанії та її дочірніх підприємств, зокрема ДАТ «Чорноморнафтогаз», на півострові та на шельфі Чорного моря.

Про це повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в п’ятницю, 1 березня, на прес-конференції в Києві, пише Центр журналістських розслідувань.

«Позавчора (27 лютого) пізно ввечері НАК «Нафтогаз України» отримав рішення Арбітражу у місті Гаага, де розглядалось питання позову «Нафтогазу» до Російської Федерації щодо втрачених активів в Криму і на шельфі Чорного моря. Рішення є позитивним. Ми змогли довести в трибуналі, по-перше факт того, що юрисдикція цього трибуналу щодо захисту інвестицій поширюється на цей випадок. Друге, ми змогли довести, що Росія як держава винна у втраті наших активів і має за це відповідати, тобто надати НАК «Нафтогаз України» компенсацію», – сказав Коболєв.

Він зазначив, що НАК оцінює вартість втрачених активів у Криму в сумі до 5 млрд дол. США. «Але остаточне рішення щодо суми буде предметом наступного слухання, яке ми очікуємо в цьому році і сподіваємося десь на початку наступного року отримати рішення щодо суми компенсації», – додав керівник НАК.

Фото: naftogaz.com

Він також зазначив, що особливість рішення Третейского суду щодо «Нафтогазу» полягає в тому, що історія захоплення активів компанії в Криму Російською Федерацією відрізняється від історії всіх інших позивачів, які втратили свої активи на півострові.

«В лютому-березні 2014 року незаконна кримська «влада», яка захопила за допомогою російських військових спочатку органи управління цією автономною республікою, вона спробувала створити доказову базу, яка була побудована навколо концепції, що вони начебто своїми рішеннями і своїми діями націоналізували активи, які належали НАК «Нафтогаз України» та іншим компаніям нашої групи. Нам вдалося довести в цьому трибуналі, що захоплення активів відбулося Російською Федерацією одночасно або відразу після анексії Криму. І саме доведення цього факту ми вважаємо головною перемогою саме в цьому кейсі проти Російської Федерації», – наголосив Коболєв.

Нагадаємо: