- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

На Донбасі за 2018 рік загинули 55 мирних жителів і 224 поранені – Моніторингова місія ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зафіксувала в 2018 році 279 жертв серед цивільного населення в результаті війни на Донбасі. Це найнижчий річний показник з початку конфлікту на Сході України.

Про це заявила голова Місії Фіона Фрейзер у вівторок, 12 березня, на брифінгу в Києві, представляючи 25-ту доповідь Моніторингової місії ООН, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«У 2018 році ми зафіксували 279 жертв серед цивільного населення: 55 людей загинуло і 224 поранені. Це вдвічі менше, ніж кількість жертв серед цивільного населення у 2017 році та найнижчий річний показник серед цивільного населення за весь період конфлікту», – сказала Фрейзер.

Вона додала, що за останній звітній період з середини листопада 2018 року до середини лютого 2019 року Місією була зафіксована найменша кількість жертв серед цивільного населення за весь період конфлікту. Зокрема, загинули чоловік і жінка, ще 11 чоловіків і три жінки були поранені.

«Але треба пам’ятати, що загалом більше трьох тисяч цивільних осіб були вбиті від початку конфлікту і до дев’ять тисяч отримали поранення», – наголосила голова Місії ООН.

Нагадаємо: