- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У РФ політв’язня Панова повернули з лікарні до колонії в Омську, бо нема чим лікувати

В Росії українського політв’язня Євгена Панова, незаконно засудженого в окупованому Криму, повернули з колонії-лікарні до колонії №6 у Омську, бо немає чим лікувати.

Про це повідомляється на сторінці Євгена Панова у Facebook, яку ведуть його родичі і громадські активісти, передає Центр журналістських розслідувань.

«Минулого тижня Євгена Панова відвідали представники української діаспори (подяка їм велика!) у колонії №11 м.Омська. Це колонія-лікарня, куди його вивезли у зв’язку з погіршенням стану здоров’я: гострий біль у спині. Зробили передачу, та вдалося побачити Женю через відеозв’язок. Декілька днів тому Женю повернули до колонії №6, бо лікувати у колонії-лікарні №11 його нема чим», – йдеться у повідомленні.

«На днях Женю відвідала наш адвокат Ольга Дінзе та дізналася наступне: Самопочуття погане, бо нема навіть знеболювального. На роботах в колонії не працює, співати гімн РФ відмовився. На Євгена намагаються чинити тиск, але він себе утискати не дозволяє. Каже, що в колонії є телевізор, де їм постійно показують «Модный приговор», «ДОМ-2» та серіали «про ментов», – розповіли активісти та родичі.

Також Панову передали продукт. Йому куплять та спробують передати ліки згідно з призначенням лікаря колонії.

«Він проти, аби до нього приїжджали рідні на побачення, бо умови жахливі. В туалет відпускають лише з дозволу, а вночі ще й записуватися у журнал потрібно», – написали родичі.

Вони зазначили, що колонія №6 у Омську відома бунтом, який декілька місяців тому здійснили 600 в’язнів. Вони виступили проти знущань збоку адміністрації.

Панов повідомив що зараз ситуація в колонії значно краще.

Нагадаємо: