- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Нацполіція АРК повідомила про підозру двом членам «Самооборони Криму»

Головне управління Нацполіції в АРК та Севастополі повідомило про підозру у створенні незаконних збройних формувань та посяганні на територіальну цілісність України двом учасникам так званої «Самооборони Криму», які у 2014 році під час окупації Криму Росією брали участь у захопленні українських військових частин на півострові.

Зловмисникам інкримінують вчинення злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Департаменту комунікації Нацполіції України.

«У ході слідства правоохоронці здобули достатньо доказів причетності 49-річного чоловіка до участі у злочинному угрупованні «Самооборона Криму». Поліцейські встановили, що у лютому 2014 року він брав активну участь у захопленні будівлі ВР АР Крим, а відтак – чинив дії, спрямовані на зміну меж території України. Крім того, він брав участь в облозі військової частини А-2398 півострова та її захопленні», – йдеться у повідомленні.

«Щодо другого бойовика – також учасника так званої «Самооборони Криму» – то окрім вчинення дій, спрямованих на зміну меж території України, 49-річний чоловік брав участь в облозі штабу ВМС України у місті Севастополі упродовж березня 2014 року. У тому ж Севастополі бойовик брав участь у захопленні військової частини А-1668», – додали в Нацполіції.

Наразі органом досудового розслідування здобуто достатньо доказів причетності чоловіків до вчинення вказаних злочинів. Їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) та ч.3 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо: