- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Полк з Новоросійська брав участь у захопленні Криму – InformNapalm

В операції по захопленню Криму в 2014 році брали участь російські військовослужбовці 108-го десантно-штурмового полку (в/ч 42091, міста Новоросійськ).

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на дані волонтерів міжнародної расследовательской групи InformNapalm.

Цей полк входить до складу 7-ї десантно-штурмової дивізії Збройних сил РФ.

Один з військовослужбовців цього полку перейшов на службу в МНС РФ, він брав участь в доставці російського «гумконвоя» на непідконтрольну Україні частину Луганської області.

Група досліджувала соціальні мережі російських військових, де вони викладали доказ того, що вони в березні 2014 року перебували на території Автономної Республіки Крим.

Раніше Держдума РФ заборонила військовим користуватися смартфонами та іншими гаджетами. Таким чином солдатам і офіцерам намагаються заборонити публікувати в інтернеті дані про себе і товаришів по службі, а також розкривати місця несення служби. Сотні подібних випадків вже стали частиною доказової бази агресії Росії проти України.

  • Україна ідентифікувала більше 1,5 тис. кадрових військових РФ, які брали участь у незаконній окупації Криму в 2014 році, а також ще кілька десятків тисяч росіян, що воювали на Донбасі. Матеріали по ним, на 80 відсотків зібрані неурядовими організаціями, передані в міжнародні судові інстанції.