- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

«Аскер» не причетний до стрілянини в Чонгарі біля підприємства втікача Німетуллаєва – Ленур Іслямов

Лідер громадського формування «Аскер» Ленур Іслямов заявив про непричетність представників організації до стрілянини в селі Чонгар на Херсонщині та звинуватив представників охоронного підприємства «Азов» у захопленні активів обвинуваченого в посяганні на цілісність України екс-голови Генічеської райдержадміністрації Сейтумера Німетуллаєва, який втік до окупованого Криму.

Про це Іслямов заявив медіа-центру IPC-Генічеськ, коментуючи звинувачення на адресу «Аскера» від Михайло Величка, адвоката Німетуллаєва, якому належить агропідприємство, біля якого сталася стрілянина, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«У конфліктах ніде «Аскер» жодним чином не брав участі. «Аскер» – це беззбройне цивільне формування, яке патрулює територію Генічеського району вже четвертий рік поспіль. І ніяких проблем з «Аскером» не виникало. Всі інсинуації Величка здійснюються для того, щоб активи Німетуллаєва держава не забрала. Такі звинувачення – робота на російські медіа проти України. Це не ми зв’язуємося з Кримом, не ми їздимо до Криму і отримуємо інструкції у Німетуллаєва, який працює на ФСБ», – сказав лідер «Аскеру».

На його думку, майно Німетуллаєва підлягає повній конфіскації, оскільки власник, серед іншого, обвинувачується у причетності до фінансування терористичних угруповань. Тому всі земельні ділянки, а також інше майно втікача має бути вилучене, і надалі ним повинна розпоряджатися держава.

«Ми («Аскер» – ред.) перебуваємо на Чонгарі тимчасово, далі будемо заходити в Крим. Наше завдання – зайти в Крим. А до повернення Криму ми повинні не втратити материкову частину країни. Ми перебуваємо на прилеглих до Криму територіях, щоб там не було корупції, розпродажу державного майна. Нам не подобається те, що відбувається, чому зняли арешт (з майна Німетуллаєва – ред), чому з Дніпра приїжджає «Азов» і захоплює активи, які держава має вилучити», – наголосив Іслямов.

Раніше адвокат Михайло Величко у коментарі для медіа-центру IPC-Генічеськ назвав стрілянину в Чонгарі провокацією представників формувань «Аскер» та «Айдар», які нібито вчинили її для дестабілізації ситуації на прикордонній з Кримом території.

За його версією, представники цих організацій нібито напали на охоронців фірми «Азов», які здійснювали охорону зернового току приватного підприємства «Чонгар», що належить Німетуллаєву.

Адвокат Михайло Величко Фото: genichesk.ipc.org.ua

«Люди стояли на охороні зернотоку в Чонгарі, повернули свій пост на зерноток, і через півгодини їх машини були розстріляні з автоматичної зброї», – сказав Величко.

Також, за його словами, представники «Аскеру» та «Айдару» нібито протидіяли роботі комісії, яку було створено Чонгарською сільрадою для проведення інвентаризації майна підприємства «Чонгар».

За даними Єдиного реєстру судових рішень, 15 березня Генічеський районний суд скасував арешт майна приватного підприємства «Чонгар», засновником якого є Сейтумер Німетуллаєв.

Як повідомлялось, в Херсонській області патрульні поліцейські затримали чоловіків, які 3 квітня влаштували стрілянину біля селища Чонгар Генічеського району неподалік адмінкордону з окупованим Кримом. На місці стрілянини вилучили зброю.

Нагадаємо: