- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Затриманий на адмінкордоні з Кримом активіст Айвазов знаходиться в ФСБ – адвокат

Затриманий в ніч на 17 квітня на адмінкордоні з окупованим Кримом кримськотатарський активіст Раїм Айвазов затриманий і знаходиться в Сімферополі в «кримському управлінні ФСБ». Він проходить підозрюваним у справі, по якій 27 березня ФСБ затримала 23 кримських татар.

Про це повідомив адвокат Сіяр Панич у відеокоментарі, опублікованому громадським об’єднанням «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«17 квітня я був залучений як захисник Раїму Айвазову його матір’ю. В ніч з 16 на 17 квітня Раім був затриманий у при перетині «кордону». Він прямував в сторону України. Протягом дня не було відомо, яким підрозділом він затриманий і де знаходиться. Зараз з’ясували, що він знаходиться в «Головному управлінні ФСБ по Республіці Крим». У справу вступив на даний момент захисник за призначенням від адвокатської палати, тому мене не допустили (до Айвазова – ред). Слідчий сказав, що його допитують як підозрюваного у справі, за якою були затримані раніше наші співвітчизники 27 березня 2019 року. Слідчий нічого більше не пояснив», – розповів адвокат.

У свою чергу в «Кримській солідарності» з посиланням на сестру затриманого повідомили, що Айвазову закидають ч.2 ст.205.5.2 КК РФ (участь в діяльності організації, яка відповідно до законодавства РФ визнана терористичною) і включають до складу кримінальної справи по затриманим 27 березня 23 кримським татарам, яких підозрюють в організації та участі в організації Хізб ут-Тахрір, яка заборонена в РФ.

Як повідомлялось, 17 квітня при перетині адмінкордону з окупованим Кримом на російському КПП був затриманий кримськотатарський активіст Раїм Айвазов. Його родичи не могли встановити з ним зв’язок та з’ясувати де він утримується.

Нагадаємо: