- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Суд у Москві залишив під вартою до липня всіх військовополонених моряків ВМСУ

Лефортівський районний суд Москви у середу, 17 квітня, продовжив на три місяці термін тримання під вартою всім військовополоненим морякам ВМСУ.

Про це повідомляє телеканал Громадське, передає Центр журналістських розслідувань.

Українських моряків розділили по четверо і їх справи розглядали три судді.

Спочатку суд задовольнив клопотання слідчих ФСБ РФ та продовжив арешт Роману Мокряку, Андрію Оприску, Євгену Семидоцькому, Сергію Цибізову до 24 липня.

Роман Мокряк, Сергій Цибізов,Євген Семидоцький, Андрій Оприско (зліва направо) Фото: hromadske.ua

Сторона захисту заявила, що українці є військовополоненими і мають бути звільнені, до того адвокати заявили, що захоплення моряків було фактом агресії з боку РФ.

Самі моряки не відповідали на жодні запитання окрім імені, віку та звання, наголошуючи, що відповідно до третьої Женевської конвенції є військовополоненими.

Потім суд залишив під вартою до 24 липня Володимира Терещенка, Богдана Головаша, Сергія Попова та Андрія Шевченка.

Андрій Шевчеко, Богдан Головаш, Сергій Попов (зліва направо) Фото: hromadske.ua

Потім Лефортівський райсуд продовжив термін тримання під вартою до 24 липня Денису Гриценку, В’ячеславу Зінченку, Михайлу Власюку, Андрію Драчу.

Наступним суд продовжив термін тримання під вартою до 24 липня Віктору Беспальченку, Владиславу Костішину, Володимиру Варимезу, Сергію Чулибі.

Потім суд продовжив термін тримання під вартою до 24 липня Богдану Небилиці, Юрію Будзилу, Володимиру Лісовому, Юрію Без’язичному, Олегу Мельничуку.

Володимир Лісовий, Юрій Без’язичний, Богдан Небилиця, Юрій Будзило Фото: hromadske.ua

Окрім того, пораненим морякам Андрію Артеменку, Андрію Ейдеру та Василю Сороці суд продовжив термін тримання під вартою до 26 липня.

Нагадаємо: