- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Майно Німетуллаєва в Чонгарі знову намагалися вивезти – правоохоронці завадили

27 квітня у селі Чонгар правоохоронці запобігли вивозу майна з колишнього підприємства екс-голови Генічеської райдержадміністрації Сейтумера Німетуллаєва, яке намагався здійснити представник власника підприємства, а також адвокат Сейтумера Німетуллаєва Михайло Величко.

Про це із посиланням на медіа-центр IPC-Генічеськ пише Центр журналістських розслідувань.

Михайло Величко вчинив спробу вивезти металовироби з території ремонтної майстерні підприємства “Чонгар”. Однак громадські активісти блокували вивоз майна, на місце конфлікту були викликані правоохоронці. Співробітники Національної поліції зупинили спробу вивозу металобрухту та металевих виробів, які через те залишилися на території майстерні.  

Власник підприємства нібито мав намір здійснити благодійну допомогу місцевим дитячому садочку та школі, пояснює свої дії Михайло Величко.

“Сьогодні Робін Гуди з великої дороги в особі залишків від громадського формування “Аскер” перешкоджають підприємницькій діяльності приватного агропідприємства “Чонгар”. До мене звернулася директор дитячого садка Чонгарської сільради, а також Чонгарської школи, щоб підприємство “Чонгар” допомогло і садочку, і школі. Ми погодилися надати благодійну безоплатну матеріальну допомогу у вигляді і грошових коштів для придбання спортінвентарю дітям, і будівельними матеріалами, які є в нашому розпорядженні, але за цільовим призначенням які вже не використовуються. Однак можуть використовуватися як дорожнє покриття перед цим дитячим садком і ззаду, де буде підвезення продуктів”, – розповів медіа-центру IPC-Генічеськ Михайло Величко.

Активісти ж пояснюють свою позицію тим, що майно, яке намагався вивезти адвокат Німетуллаєва, перебуває під арештом.

“Тут відбувається чергова серія протистояння між представником ворога України Німетуллаєва – адвокатом Величком та громадською організацією, яка не дозволяє роздерибанити арештоване майно. Я як голова громадської організації перешкоджаю цим діям в рамках закону. Майно заарештовано за рішенням суду, до рішення суду по справі (Німетуллаєва) ніякі дії з цим майном здійснюватися не можуть. Тільки завдяки тому, що існують довільні читання з боку деяких органів, прокуратури, судів, правоохоронців, можливі такі провокації, по-іншому ці дії назвати не можу…  На щастя, крадіжки не відбулося. Хочу подякувати нашим правоохоронцям, що цього разу вони спрацювали чітко”, – висловив свою позицію голова громадської організації “Товариство Ветеранів Антитерористичної Операції” Євген Яранцев.

Поліція на території ремонтної майстерні підприємства «Чонгар» Фото: IPC-Генічеськ

Михайло Величко має намір подати заяву до Нацполіції та прокуратури через вимоги правоохоронців зупинити вивоз майна, які він називає неправомірними.

“Я звернувся до поліції і прокуратури про вчинення правопорушення: перевищення посадовою особою своїх службових обов’язків. Керівник відділу поліції не має права втручатися в діяльність оперативно-слідчих органів, займає адміністративну посаду, не може давати будь-які вказівки слідчому”, – сказав Михайло Величко.

Правоохоронні органи поки не коментували сиуацію.

Як раніше повідомлялося, 17 квітня у Національній поліції не виявили ознак правопорушення у перевезенні майна з території приватного підприємства “Чонгар”, засновником якого раніше був зареєстрований екс-голова Генічеської райдержадміністрації Сейтумер Німетуллаєв.

Нагадаємо: