У Криму і на Донбасі знаходиться 75 тисяч російських кадрових військових – екс-командувач ООС

У Криму і на Донбасі знаходиться 75 тисяч російських кадрових військових.

Про це розповів колишній командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв в інтерв’ю ТСН, пише Центр журналістських розслідувань.

«У Криму 40 тисяч російських військових, на Донбасі – 35 тисяч, де росіяни займають всі керівні військові посади і входять до складу підрозділів так званого точкового дії. Спецпідрозділи, інструктори з Росії. Їх там взагалі від 2100 до 2300 осіб. У «рядах армій» знаходяться близько 11 тисяч російських громадян, решта з особового складу – місцеві жителі», – сказав Наєв.

Командирів так званого першого армійського корпусу (Донецьк) або 2-го армійського корпусу (Луганськ) Збройні сили Росії не називають, це є частковим підтвердженням того, що на цих посадах знаходяться кадрові російські генерали.

Відповідаючи на питання, чи сприймають росіяни призначення на Донбасі як покарання або підвищення, Наєв зазначив, що серед кадрових офіцерів РФ думки різняться.

«Вищий керівний склад, генерали, розуміють, що руху фронту не буде, тому вони спокійно сидять на своїх посадах. А серед молодшого офіцерського складу не дуже хороший настрій», – зазначив він.

Нагадаємо:

  • 30 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко оголосив про зміну формату широкомасштабної антитерористичної операції і початок Операції об’єднаних сил на Донбасі. При цьому на території Донбасу почкав діяти особливий порядок, передбачений розпорядженням Командування Об’єднаного оперативного штабу, яке набрало чинності 30 квітня. Згідно з документом, цей порядок передбачає надання органам сектора безпеки і оборони, іншим державним органам України, спеціальних повноважень, необхідних для здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ в Донецькій і Луганській областях.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine