- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Пошуковики вивезли з Донбасу 1736 тіл загиблих військових – ВСУ

За 5 років з початку агресії РФ на Донбасі в рамках гуманітарного проекту «Евакуація 200» з району бойових дій вивезено 1736 тіл загиблих захисників України, 71 військовослужбовець вважається зниклим без вісті.

Про це повідомив начальник управління Цивільно-військового співробітництва (ЦВС) Збройних сил України Олексій Ноздрачов у вівторок, 14 травня, на брифінгу в Києві, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Укрінформ.

«З 2014 року в рамках реалізації гуманітарного проекту «Евакуація 200» пошуковими групами вивезено з району бойових дій 1736 тіл, 865 транспортовані в місця остаточного поховання і передані родичам загиблих», – сказав Ноздрачев.

Він зазначив, що за весь період проведення антитерористичної операції і операції Об’єднаних сил в ЗС України значилося 525 безвісти зниклих військових. На сьогоднішній день в ЗСУ залишається 71 військовослужбовець, який вважається безвісти зниклим.

У той же час, Ноздрачев зазначив, що вже є 28 позитивних результатів ДНК, «що дає нам можливість зменшити кількість захисників, які вважаються безвісти зниклими».

Він нагадав, що у вересні 2019 року гуманітарний проект «Евакуація 200» відзначить п’яту річницю, і додав, що робота ВСУ з пошуку зниклих без вести, евакуації тіл загиблих та транспортування до місця поховання триває на постійній основі. Відділ ГВС, який координує зазначений проект, сприяє слідчим органам, співпрацює з органами державної влади, зокрема, установами судової експертизи МОЗ України, Нацполіцією, Червоним Хрестом.

Фото: cimic.com.ua

Нагадаємо: