- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Екс-голову Апеляційного суду Криму Чорнобука залишили під вартою

Екс-голові Апеляційного суду Криму Валерію Чорнобуку продовжили термін тримання під вартою на 39 днів – до 27 червня 2019 року. Захист Чорнобука планує оскаржити це рішення.

Рішення виніс Голосіївський районний суд Києва, задовольнивши клопотання прокуратури АРК про продовження запобіжного заходу, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Бюро судової інформації.

Прокурор Тетяна Косяченко просила задовольнити клопотання слідчого про продовження тримання під вартою екс-голови Апеляційного суду.

За її словами, існують обґрунтовані ризики, що Чорнобук може втекти від слідства, а оскільки довгий термін був суддею у різних судах, є ризик тиску на свідків та слідство.

Тетяна Косяченко нагадала, що Чорнобук чотири місяці був у розшуку.

Адвокат Чорнобука Костянтин Грицишен заявив, що на момент затримання Валерій Чорнобук мав статус адвоката, а отже його затримання у загальному порядку було незаконним, процесуальні дії проводились без участі адвокатів Чорнобука.

Валерій Чорнобук, єкс-голова Апеляційного суду Криму фото: Бюро судової інформації

«Захисник стверджує, що на момент затримання і досі Валерій Чорнобук залишається суддею, а тому згоду на затримання повинна була дати Вища рада правосуддя.

Також Грицишен стверджував, що протоколи допитів свідків у справі Чорнобука у більшій частині тексту збігаються один з одним, а відеоінтерв’ю про переведення кримських судів на російські закони, яке Чорнобук дав в березні 2014 року — «змонтоване» та «має невідоме походження». Захист просив змінити запобіжний захід на менш суворий», – пише Бюро судової інформації.

Валерій Чорнобук заявив, що «йому немає, що додати до попередніх показів, і він ще залишається суддею, оскільки Верховний суд України визнав незаконним і скасував постанову Верховної Ради про звільнення Чорнобука, а рішення ВРП про звільнення буде розглянуте лише в кінці травня».

Засідання проходило у режимі онлайн-трансляції.

Нагадаємо: