- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У Росії політв’язня Балуха перевели з ШІЗО в тюремну лікарню

У Росії політв’язня Володимира Балуха 30 травня перевели з штрафного ізолятора колонії №4 міста Торжок в обласну лікарню УФСВП по Тверській області. Йому передали вітаміни і теплий одяг.

Про це повідомила російська правозахисниця Вікторія Івлєва, передає Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні єпископ Григорій Міхнов-Вайтенко відвідав Володимира Балуха в обласній лікарні УФСВП по Тверській області. Вони розмовляли – правда, на жаль, через скло – хвилин сорок. Вова знаходиться в одиночній палаті з вікном і вперше після трьох місяців безперервного ШІЗО бачить у вікно зелену траву і дерева. Єпископ передав в тюремну лікарню вітаміни для Балуха, їх прийняли. У лікарні тепло, Вова перестав мерзнути, крім того, за розпорядженням уповноваженої з прав людини Тверської області Надії Олександрівни Єгорової йому був виданий теплий одяг», – написала Івлєва.

За її словами, саме завдяки Єгорової Балух і був переведений до тюремної лікарні.

«У лікарні Балух знаходиться з учорашнього дня, йому зробили аналізи і флюорографію. Проблеми: болять зуби, а в колонії немає лікаря-стоматолога (думаємо, що цю проблему вирішимо), є задишка і час від часу набрякає права нога. Говорили тепло, єпископ в розмові зі мною назвав Балуха «людиною з очима дитини», на прощання обидва з двох сторін притиснули руки до скла, яке розділяло їх весь час побачення», – додала правозахисниця.

Вона також повідомила для тих, хто пише Балуху, що в лікарні немає електронної пошти і хоча листи йому доставляти зможуть, проте відповідей Володимира доведеться довго чекати.

Нагадаємо: